Reklama

Reklama

Łatwiej dojedziemy na Stoki. Torowisko wyremontowane i otwarta ul. Telefoniczna

Opublikowano: czw, 1 paź 2020 19:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Z początkiem października na swoją trasę wracają tramwaje i otwarta zostaje dla ruchu ul. Telefoniczna.

- Prace zaczęliśmy 4 maja. To kolejny, już 17 remont z MPK wykonany zgodnie z terminem. Remont pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną to ponad kilometrowy odcinek nowego torowiska. Wymieniono ponad 5 tys. metrów pojedynczej szyny, rozjazdy, zwrotnice i krzyżaki.

 !reklama!

Powstały wyniesione przystanki, aby ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, oraz powstały dwa nowe przystanki autobusowe na ul. Telefonicznej, które ułatwią przesiadki i dojazd do ogródków działkowych. Wymieniono też słupy i sieć trakcyjną - informuje Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Do prac wykorzystano ponad 5 800 metrów pojedynczej szyny, wykonane zostało 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne podgrzewane zwrotnice i 3 krzyżownice. 5 peronów przystankowych w tym jeden podwójny. Ponadto wymienione zostało 14 słupów trakcyjnych i sieć zasilająca.

- Nowe torowisko i przystanki ułatwią korzystanie z komunikacji miejskiej naszym pasażerom, natomiast nam, remont zapewni bezproblemową obsługę największej łódzkiej zajezdni, która jest strategiczna dla funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łodzi. To stąd każdego dnia, wyjeżdżają na miasto setki tramwajów wożących łodzian - informuje Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź Sp. z o. o.

1 października wracają na swoją trasę na Stoki tramwaje linii 12 i 15 oraz do pętli przy Telefonicznej tramwaje linii 17 i 18. Większość z nich to linie magistralne, obsługujące kampusy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Po swojej trasie kursować też będą autobusy nocne linii N4 i N7.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.