Reklama

Reklama

Lewica Łódź. Tomasz Trela o zawieszeniu w prawach członka Lewicy: „Mnie nie można wypchnąć z Lewicy i zapisać do innej partii”

Opublikowano: pon, 19 lip 2021 14:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Lewica Łódź. W sobotę informowaliśmy o decyzji przewodniczącego Lewicy, zgodnie z którą łódzki poseł Tomasz Trela został zawieszony w prawach członka partii. W poniedziałek 19 lipca były wiceprezydent Łodzi zabrał głos w tej sprawie. - Ja nie zostałem zawieszony, nie zostałem wykluczony - mówi Trela.

Lewica Łódź. Tomasz Trela zawieszony w prawach członka Nowej Lewicy

Przypomnijmy. W sobotę 17 lipca Tomasz Trela został zawieszony w prawach członka Nowej Lewicy. 

!reklama!

Decyzję podjął przewodniczący partii, Włodzimierz Czarzasty, który oświadczył, że dalsze kroki w sprawie będą podyktowane orzeczeniem sądu partyjnego. Tymczasowo pozbawieni członkostwa zostali również inni politycy.

Jego decyzja była pokłosiem listu parlamentarzystów Lewicy, skierowanego do przewodniczącego partii. Treść pisma miała podważać dobre imię ugrupowania, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

Polecamy: Protest rolników łódzkie. Zablokują Drogę Krajową w województwie łódzkim

Lewica Łódź. Tomasz Trela o decyzji Włodzimierza Czarzastego: „Wszystkie decyzje, które zostały podjęte w sobotę, są nieważne”

Zawieszenie w prawach członka partii podczas poniedziałkowej konferencji prasowej skomentował sam Trela.

- Wszystkie decyzje, które zostały podjęte w sobotę, są nieważne - oznajmił niespodziewanie łódzki poseł. 

I dodał: -  Ja nie zostałem zawieszony, nie zostałem wykluczony. Jestem członkiem Nowej Lewicy. Wraz z moimi przyjaciółmi tworzę ją w Łodzi i województwie. A jak będzie trzeba, to będą ją tworzył w kraju. Nie można mnie wypchnąć z Lewicy i zapisać do innej partii, ponieważ całe swoje dorosłe życie poświęciłem Lewicy i będę to robił bardzo konsekwentnie dalej.

Warto podkreślić, że pochodzący z Łodzi poseł nie wykluczył swojego udziału w walce o fotel przewodniczącego Nowej Lewicy.

- Moim zdaniem, po tym, co wydarzyło się w sobotę, jeśli u pana Włodzimierza Czarzastego nie nastąpi refleksja, to stracił on moralne prawo do tego, by być szefem Nowej Lewicy - ocenił Trela. - Nie wykluczam możliwości, że zmierzę się z Włodzimierzem Czarzastym na wizję i strategię uprawiania polityki w Lewicy - dodał.

Pochodzący z Łodzi polityk przedstawił pokrótce także swój plan na Nową Lewicę. 

- Lewica, którą chcę budować, to Lewica, która ma program, jest podmiotowa i nie będzie puszczać oka do rządu Prawa i Sprawiedliwości, a w przyszłej kadencji Lewica wraz z innymi partiami demokratycznymi będzie współodpowiadać za Polskę i rozliczy wszystkie obłudne decyzje, które podejmuje rząd PiS - mówił Trela.

I dodał: - Chcemy rządzić naszym krajem w przyszłej kadencji po to, by przywrócić w Polsce praworządność. Chcemy, by usługi publiczne były w Polsce na wysokim poziomiem, by więcej zarabiali nauczyciele i pracownicy ochrony zdrowia. Chcemy, by każdy obywatel był równy wobec prawa. Chcemy także transparentnego oddziału Państwa od Kościoła.

Były wiceprezydent Łodzi podkreśla także, że jego celem, jako polityka Lewicy, jest odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości. 

- Moim celem jest zawieszenie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przykro mi, że celem pana przewodniczącego Czarzastego jest próba zawieszania swoich kolegów i koleżanek z Lewicy - zakończył Tomasz Trela. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.