Reklama

Reklama

Liczy się oryginalność i niepowtarzalność. Granty na promocję turystyki Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Liczy się oryginalność i niepowtarzalność. Granty na promocję turystyki Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Działasz w NGO i masz pomysł na działania turystyczno-krajoznawcze promujące Łódź? Weź udział w konkursie i zdobądź pieniądze na ich realizację. Pula środków do rozdysponowania w tym roku to 60 tysięcy złotych.

Reklama

Ruszył nabór wniosków w konkursie z zakresu turystyki i krajoznawstwa w Łodzi. Tak jak w latach poprzednich to nie magistrat, a organizacja pozarządowa rozdzielać będzie środki na ten cel. Konkurs na operatora regrantingu zorganizowany przez Biuro Promocji i Nowych Mediów UMŁ po raz piąty wygrało Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju Regio. 


-Również w tym roku to właśnie Regio w imieniu miasta zajmie się regrantingiem i będzie przekazywać dotacje organizacjom pozarządowym i co istotne, grupom nieformalnym. 60 tysięcy złotych, które przeznaczyliśmy na działania turystyczno-krajoznawcze to spora kwota. Dzięki niej sfinansujemy najciekawsze i najbardziej kreatywne projekty. Liczę na pomysłowość łodzian - mówi wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. 

W tym roku szczególnie premiowane będą promocja dziedzictwa filmowego i przemysłowego miasta oraz projekty z wykorzystaniem aplikacji mobilnych. Maksymalna kwota dotacji to 8 tys. zł. To, co szczególnie ważne dla organizacji pozarządowych: nie ma konieczności posiadania własnego wkładu finansowego. Możliwy jest wkład rzeczowy lub osobowy, a jak podkreśla Maciej Kronenberg, prezes Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju Regio, za oryginalność i niepowtarzalność przyznawane będą dodatkowe punkty. 

Dokładne informacje o rozpoczynającym się konkursie - regulamin i formularz wniosku - znajdują się na stronie: www.regiocentrum.pl. Wnioski przyjmowane będą przez najbliższe dwa tygodnie, a do końca października przeprowadzona zostanie ich ocena. Pierwsze projekty realizowane będą na przełomie listopada i grudnia.  Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju Regio nieprzerwanie od 2015 roku pełni rolę operatora organizującego konkursy dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, rozdzielając środki i dbając o ich wydatkowanie. W tym czasie Regio jako operator regrantingu przekazało granty na ponad 50 projektów dotyczących m.in. spacerów, wycieczek rowerowych, tramwajowych i biegowych, warsztatów, gier miejskich, wydawnictw krajoznawczych, wystaw, a nawet realizacji filmu czy pokoju zagadek. Łącznie ze wszystkich projektów skorzystało ponad 3000 osób.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy