Reklama

Reklama

Lidl ujawnia płace i chwali się przyjaznymi warunkami pracy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Lidl ujawnia płace i chwali się przyjaznymi warunkami pracy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W opublikowanym przez Lidl raporcie obejmującym sferę społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), znalazły się m.in. informacje o wynagrodzeniach i korzyściach pozapłacowych pracowników.

Reklama

Lidl w raporcie CSR dokonuje podsumowania swojej działalności w ostatnich latach i chwali się aktywnością w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu. Pod koniec lutego br. Lidl posiadał w Polsce 673 sklepy, z czego 64 pojawiły się w ciągu dwóch ostatnich lat. W roku obrotowym 2019/20 sieć planuje otworzyć następne 40 marketów.

Przyjazne warunki pracy

Do końca lutego br. sieć Lidl w Polsce zatrudniała na umowę  o pracę 17 561 pracowników, z czego 2707 miało staż dłuższy niż 10 lat. Na wynagrodzenia w roku obrotowym 2017/18 firma przeznaczyła 716 789 800 zł, zaś w 2018/2019 - 839 814 300 zł. Obrót netto w latach 2017/2019 był na poziomie 16,1 mld zł, a obecnie wynosi 18,3 mld zł. 

Przyjazne warunki pracy Lidl uznaje jako jeden z filarów społecznej odpowiedzialności biznesu. Większość pracowników sieci to ludzie w wieku między 30 a 50 lat. Najstarszym z zatrudnionych jest 68-latek, a najmłodszy pracownik ma 18 lat. Rotacja kadry w roku obrotowym 2017/2018 wyniosła 19,9 proc., a obecnie jest niższa o 0,9 proc. Kobiety w Lidlu zajmują 70 proc. stanowisk menadżerskiech.

"Jednak o pozycji na rynku pracy w Polsce decyduje nie tylko atrakcyjne – wyższe od średnich zarobków w handlu – wynagrodzenie, ale również szereg dodatkowych świadczeń i benefitów. Nasi pracownicy objęci są bezpłatną prywatną opieką medyczną, otrzymują także bony i paczki świąteczne oraz bony okolicznościowe. Lidl Polska od wielu lat realizuje politykę równego traktowania pracowników – niezależnie od płci – pensje są standardowo równe dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach" - tłumaczy Wolfgang Hennen, członek zarządu Lidl Polska. 

Wynagrodzenia w Lidlu

Jak wynika z oficjalnego raportu firmy, nowy pracownik Lidla otrzymuje od 3100 do 3850 zł brutto, zaś po dwóch latach może się spodziewać wzrostu wynagrodzenia do 3450 zł brutto - w małych miejscowościach oraz do 4350 zł brutto - w aglomeracjach. Pracownicy obsługujący wózki widłowe w magazynach na starcie otrzymują 4050 zł brutto, natomiast po trzech latach ich pensja wzrasta do kwoty 4900 zł brutto.  

Ponadto pracownicy sieci mogą liczyć na benefity, m.in. w postaci karty sportowej, bezpłatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na życie, bonów świątecznych i wyprawki dla noworodka, czy dodatkowego urlopu, od 1 do 3 miesięcy dla pracowników z minimalnie pięcioletnim stażem.

Źródło: Bankier.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy