W Łodzi mnożą się murale. Ile ich właściwie jest?
Łódź coraz chętniej odwiedzana jest przez miłośników street artu z całej Polski, a nawet i całego globu. Miasto staje się jednym z najważniejszych ośrodków sztuki ulicznej w Europie. Zresztą nie bez przyczyny — poszczycić się może ponad 150 muralami, a liczba ta wciąż rośnie. Do najbardziej znanych zaliczyć można „Madame Chicken”, dzieło grupy EtamCrew czy „Rubinsteina”, którego autorem jest Eduardo Kobra.
Słynny mural „Rubinstein” u zbiegu ulic Sienkiewicza i Traugutta. Autor: Eduardo Kobra. / foto A.S.
Parę dni temu dokończono również najnowsze dzieło na budynku firmy SESTO. Co przedstawia i gdzie się znajduje?
Mural z pazurem. KruK Maluje ozdobił ścianę budynku przy ul. Felsztyńskiego w Łodzi
Autorem najnowszego muralu w Łodzi jest Adam Wirski, szerzej znany jako „Kruk”. Swoją pracę często relacjonuje na facebookowym profilu pod nazwą „KruK Maluje”. Malowidło przedstawia tygrysa w „technologicznym” otoczeniu — budynku EC1 czy kodu nawiązującego do języka programowania. Mural pabianickiego artysty podziwiać możemy przy ul. Felsztyńskiego 50 w Łodzi, widoczny jest również z al. Jana Pawła II. Koncepcją nawiązywać ma do działalności firmy SESTO, na budynku której się znajduje — czyli produkcji elektronicznych podzespołów do podstacji kolejowych, a także innych systemów elektronicznych wykorzystywanych w przemyśle.
Najnowszy mural w Łodzi na budynku firmy SESTO przy Felsztyńskiego w Łodzi. / foto KruK Maluje / Facebook
Tygrys jest symbolem, który pojawia się często w elementach graficznych firmy oraz nawiązuje do precyzji działań, jak i całego zespółu oraz sam kolor pomarańczowy. Jest też częścią logo. Budynek EC1 ma wzmacniać nierozerwalne połączenie z miastem Łódź. Kod złożony z liter nawiązuje do jezyka programowania, wkrótce zmieni się na kod zero-jedynkowy.
— pisze autor na swoim profilu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.