Reklama

Reklama

Łódź - bon turystyczny. Gdzie możemy zapłacić bonem turystycznym w Łodzi?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź - bon turystyczny. Turystyka powoli rusza po pandemii. Po Polsce wygodniej podróżować z bonem turystycznym. W Łodzi w ramach świadczenia czeka niemal 150 ofert.

Reklama

Łódź - bon turystyczny. Jak płacić?

Bon turystyczny to unikalny, 16-cyfrowy numer, który otrzymujemy smsem lubm e-mailem. Należy go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Podczas pobytu w hotelu należy okazać kod podczas uiszczania płatności.

!reklama!

To świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziców. Dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota bonu wynosi 1000 zł. Bon turystyczny może być także wykorzystany do zakupu z wyprzedzeniem usług turystycznych na cały 2022 rok – o ile transakcja zostanie zawarta przed 31 marca 2022 roku.

- Po ponad półrocznym lockdownie spowodowanym pandemią COVID-19, do życia wraca turystyka w naszym mieście – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi - Jeszcze do niedawna podróże były nieśmiałym życzeniem, a obecnie planujemy już letnie wyjazdy. Tegoroczne wakacje, wyjazdy weekendowe i rodzinne będą łatwiejsze z polskim bonem turystycznym. Świadczenie można wykorzystać w niemal 150 obiektach i usługach na terenie Łodzi, które w przystępny sposób są zaprezentowane na stronie www.lodz.travel/bon - oficjalnym portalu turystycznym miasta. Rozpoczęliśmy również w Internecie kampanię reklamową zachęcającą turystów do przyjazdów do Łodzi właśnie w wykorzystaniem bonu.

Polecamy: #łódzkieturystycznie | Czy to Mazury? Nie! To Zalew Jeziorsko w Łódzkiem [ZDJĘCIA | WIDEO]

Łódź - bon turystyczny. Gdzie wykorzystać bon?

Świadczenie można zrealizować w obiekcie noclegowym lub w trakcie imprezy turystycznej, również jednodniowej, pod warunkiem, że podmiot świadczący usługę został zarejestrowany na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). W związku z tym bon można zrealizować np. w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy w trakcie imprezy (wycieczki, kolonii, obozu harcerskiego) organizowanej przez biuro podróży lub organizację pożytku publicznego.

Polecamy: Łódź puszczą stoi. Pierwotny las w samym sercu miasta [WIDEO]

Łódź - bon turystyczny. Gdzie zapłacimy bonem w Łodzi?

Wziąwszy pod uwagę oferty zaproponowane przez: obiekty noclegowe na terenie Łodzi, biura podróży posiadające atrakcje Łodzi w programach swoich imprez oraz biura podróży i organizacje pozarządowe działające na terenie miasta, w bazie zarejestrowano prawie 150 podmiotów. Łódzka Organizacja Turystyczna zebrała te oferty na stronie www.lodz.travel/bon.

Użytkownik serwisu może w bardzo wygodny sposób przeglądać wszystkie zgromadzone oferty, ponieważ na stronie uwzględniono zarówno nazwy produktowe obiektów i usług, jak i nazwy rejestrowe przedsiębiorstw i organizacji – zgodne z listą, którą znajdziemy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polecamy: Łódź puszczą stoi. Pierwotny las w samym sercu miasta [WIDEO]
- Bony mogą być realizowane tylko dla wypoczynku na terenie Polski. Nasz hotel Vienna House Andel’s Łódź, podobnie jak inne hotele w Łodzi, od samego początku je akceptował. Łódź staje się coraz bardziej popularnym celem dla krótkich podróży polskich rodzin tzw. city breaks. Oferujemy dobrą jakość za rozsądną cenę, intensywnie remontujemy nasze atrakcje choćby na przykład pobliski Pałac Izraela Poznańskiego, gdzie powstała nowa wystawa stała i został udostępniony ogród. Jako branża wielkie nadzieje pokładamy też w planowanym na jesień otwarciu mega atrakcji jaką niewątpliwie będzie Orientarium – mówi Anna Olszyńska, general manager hotelu Andel’s Łódź.

W ramach świadczenia użytkownik może skorzystać w Łodzi z ponad 50 obiektów noclegowych w różnym standardzie i lokalizacji. Bon można przeznaczyć też na zwiedzanie miasta z jednym z kilkunastu biur podróży mających swoją siedzibę w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy