Reklama

Reklama

Łódź buduje Orientarium. Sprawdź stopień zaawansowania prac [WIDEO / ZDJECIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prace nad Orentarium są mocno zaawansowane. Niebawem na terenie budowy firma Mosty Łodź rozpocznie montaż konstrukcji dachu, a już w sierpniu oddane zostaną do użytku nowe wybiegi dla lwów i tygrysów.

Reklama

Każdego dnia  na budowie pracuje 250 osób, dzięki czemu w Pawilonie Wystawienniczym ukończony już jest poziom B1+L0, a prace prowadzone są na ostatniej kondygnacji. W połowie sierpnia na Pawilonie Słoniarnia rozpocznie się montaż drewnianej konstrukcji dachu. Wykonawca ukończył instalację kanalizacji podposadzkowej. W najbliższym czasie w Pawilonie Wystawienniczym rozpocznie się wspomniany wcześniej montaż konstrukcji dachu, wykonanie tak zwanych „rękawów” umożliwiających dostęp zwiedzającym wejście na wybiegi zewnętrzne.

-Do końca czerwca podczas prac budowlanych zużyliśmy: 1.950 ton stali zbrojeniowej prostej i giętej, 1.305,5 [m3] betonu niekonstrukcyjnego, 10.417,8 [m3] betonu konstrukcyjnego – podsumowuje Włodzimierz Galus, dyrektor kontraktu z firmy Mosty Łódź.

W Pawilonie Wejściowym trwają prace fundamentowe oraz roboty żelbetowe pierwszej kondygnacji na ok. ¾ długości budynku, pozostała ich część musi zostać wykonana po dostarczeniu i montażu dźwigarów drewnianych budynku głównego. Gabaryty konstrukcji dachu nie dają innej możliwość dostarczenia ich na miejsce, niż przez fragment Budynku Wejściowego.

-Porównanie tego, co udało się nam już do tej pory zrobić – raptem na półmetku inwestycji – z tym co było, pokazuje ogrom zmian. Mogę zapewnić, że zmiany będą konsekwentnie postępować, a w 2021 roku zwierzęta będą mieszkały w standardach odpowiadających XXI wiekowi. Podobny komfort zapewnimy także zwiedzającym – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Wybieg Lwów i Tygrysów - tutaj prace związane są z nasadzeniami, zagospodarowaniem terenu wybiegów oraz prace wykończeniowe. Wybiegi zostały zgłoszone do Nadzoru Budowlanego i już niedługo zostaną oddane do użytkowania. Tuż potem wykonawca przejmie plac budowy i przystąpi do przebudowy Wybiegu Pingwinów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy