Dziś (25 marca) oddano do użytku ul. Pryncypalną na Górnej na odcinku od Bartoszewskiego w stronę Frycza-Modrzewskiego.
- Wymieniono konstrukcję drogi, ułożono nowy asfalt, a na przystanku nawierzchnie wykonano z betonu. Natomiast dla pasażerów wykonano nowy podwyższony peron, który ułatwi wsiadanie oraz zamontowano nową wiatę przystankową – wylicza Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Ulica została otwarta dla ruchu. Można już jeździć ulicą w obu kierunkach.
Pryncypalna, to kolejna po ul. św. Teresy inwestycja drogowa oddana w ostatnich dniach do użytku Łodzian. Z tej okazji miejscy urzędnicy postanowili przygotować konferencję prasową, podczas której pochwalili się dotychczasowymi sukcesami i poinformowali o kolejnych remontach ulic.
- W ostatnich latach przebudowaliśmy kompleksowo 232 ulice w mieście – poinformowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - W tej chwili w tym roku realizujemy kolejnych 28 inwestycji, ale to nie koniec, bo planujemy w najbliższym okresie następnych 105 inwestycji, które chcemy ukończyć do 2027 roku.
- 232 ulice, to 140 km nowej nawierzchni za kwotę 1,2 mld złotych – wtórował Hannie Zdanowskiej Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi. – Przed nami kolejnych 105 inwestycji, kolejne 60 km nowej nawierzchni razem z chodnikami i infrastrukturą dla rowerzystów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
Co dokładnie będzie remontowane?
- Przed nami kompleksowe remonty ulic w Śródmieściu (m.in. Tymienieckiego i Tylna) i na osiedlach oraz budowy nowych dróg, jak obwodnica Wiskitna, przedłużenie ulicy Kaczeńcowej oraz połączenie jej z ul. Traktorową – mówił Robert Kolczyński. - Przebudowa ważnych arterii komunikacyjnych jak ulica Szczecińska, Brzezińska i Strykowska, nowe torowiska tramwajowe, które w najbliższych pięciu latach będziemy budować na ul. Broniewskiego, Aleksandrowskiej i Zielonej.
Remont Strykowskiej w dwóch etapach?
Wśród zapowiedzi padła ważna deklaracja dotycząca remontu ul. Strykowskiej. W tym roku ratusz kosztem 16 mln zł chce wyremontować nawierzchnię 4,5 km odcinka od ulicy Ekologicznej aż do ulicy Okólnej. Mieszkańcy ulicy są zdania, że prace tylko w niewielkim stopniu poprawią sytuacją na drodze, a mogą dodatkowo pogorszyć stan bezpieczeństwa. W planowanym remoncie nie wzięto pod uwagę budowy dodatkowych dróg rowerowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, co sprawia, że niechronieni uczestnicy ruchu nadal będą narażeni na wypadki. To ma się jednak zmienić.
- Zlecimy dodatkowe projekty chodników, ciągów pieszo-rowerowych i dróg rowerowych – zapowiada Robert Kolczyński.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.