Reklama

Łódź czekają kolejne remonty - miasto szykuje się na nowe inwestycje. O które ulice chodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Łódź czekają kolejne remonty - miasto szykuje się na nowe inwestycje. O które ulice chodzi?  - Zdjęcie główne

Plany na modernizację odcinków łódzkich dróg - których ulic dotyczą? | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już wkrótce w Łodzi rozpoczną się kolejne remonty obejmujące wymianę nawierzchni na ponad dwudziestu łódzkich ulicach. O które z nich chodzi i kiedy możemy spodziewać się początku prac? Szczegóły poniżej.

W komunikacie przekazanym przez Urząd Miasta Łodzi poinformowano o planach na otwarcie kolejnych ofert na wykonanie miejskich rewitalizacji. Choć obecnie trwają już remonty między innymi na Wojska Polskiego czy Północnej i Ogrodowej, już wkrótce rozpoczną się przetargi na nowe zadania w ramach modernizacji łódzkich dróg – plany dotyczą aż dwudziestu czterech ulic. 

„Miasto nie zwalnia i przygotowuje się do kolejnych ważnych projektów. Łącznie w tym roku wyremontujemy 70 km dróg, za kwotę ponad 500 mln zł. Będą to nowe nakładki asfaltowe, remonty, modernizacje i duże inwestycje, aby poprawić stan łódzkich ulic. Pojawimy się wszędzie tam, gdzie drogi potrzebują pilnej interwencji i naprawy” – wyjaśnił Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi.

Prace remontowe zaplanowane są na najbliższe miesiące – część z nich ma ruszyć już tego lata. 

„W najbliższych dniach otworzymy oferty na remont 12 ulic, te inwestycje będą realizowane w  ramach dodatkowych środków finansowych przyznanych przez Radę Miejską UMŁ. Planujemy, że ekipy budowlane zobaczymy na nich już w wakacje, tak by zakończyć prace na większości z nich jeszcze w tym roku. Jedynie odnowa ulic Rewolucji, Struga i Bednarskiej są przewidywane do realizacji na dwa lata” – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Remonty w Łodzi. Które ulice czeka modernizacja? 

Prace remontowe obejmować będą wymianę nawierzchni. Na których ulicach możemy się ich spodziewać? 13 kwietnia zostaną otwarte oferty na modernizację ulic Żeromskiego (na odcinku od Radwańskiej do al. Mickiewicza), Łąkowej (od Kopernika do al. Mickiewicza), Przędzalnianej (od Przybyszewskiego do al. Śmigłego-Rydza) Tatrzańskiej (od Przybyszewskiego do Milionowej) ronda na skrzyżowaniu ulicy Lodowej i ul. Dąbrowskiego oraz al. Poliechniki na odcinku od posesji numer 5 do ul. Wróblewskiego w obu kierunkach. 

W ramach ofert, które zostaną otwarte 19 kwietnia zaplanowane są prace na ulicach Strażackiej, Morgowej, Franciszkańskiej, Struga, Bednarskiej i Rewolucji 1905 r. 16 kwietnia ogłoszeni zostaną wykonawcy, którzy zajmą się remontami na ponad 16 kilometrach łódzkich ulic: Aleksandrowskiej, Olechowskiej, Śląskiej, Wiskickiej, Kaczeńcowej, Wiączyńskiej, Krańcowej, Telefonicznej, Maratońskiej, Popiełuszki, Krzemienieckiej i Nowe Sady. W ramach już trwających remontów w najbliższym czasie zostanie wymieniona nawierzchnia między innymi na ulicy Rzgowskiej, Czerwonej i Brzezińskiej.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy