Reklama

Reklama

Łódź gotowa na zimę? Władze miasta zapewniają, że tak [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódź gotowa na zimę? Władze miasta zapewniają, że tak [WIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Choć prognozy pogody są raczej łaskawe co do najbliższych dni, jeśli chodzi o opady śniegu, to władze miasta postanowiły już teraz przedstawić gotowość służb do akcji “Zima”. 

- Urząd Miasta jest już przygotowany do akcji “Zima”. Prowadzone już były rozmowy ze wszystkimi służbami miejskimi, które również utrzymują stan czystości, jeśli chodzi o moment, kiedy spadnie śnieg. Łódź jest podzielona na czternaście rejonów, natomiast rejony te są obsługiwane przez dziewiętnaście firmy. W dyspozycji tych firm jest ponad sto dwanaście pługopiaskarek. Natomiast ulica Piotrkowska obsługiwana jest przez Łódzki Zakład Usług Komunalnych - powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta, wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka

Jak co roku władze Łodzi mają nadzieję, że zima będzie łagodna i krótka, co pozwoli zaoszczędzić spore sumy w miejskiej kasie. W każdym sezonie zimowym miasto wydaje kilka milionów złotych na obsługę odśnieżania i inne czynności związane z udrożnieniem ulic czy posypywaniem chodników. Poprzednia akcja “Zima” kosztowała budżet 8,5 mln złotych, z kolei w 2017 było to prawie 6 mln złotych. Ile pieniędzy zostanie wydane w tym sezonie? To oczywiście będzie zależało od tego, jak sroga zima zawita do Łodzi w tym roku.

Według dostępnych prognoz, zamówionych przez Wydział Gospodarki Komunalnej, zima w tym roku nie powinna być zbyt uciążliwa, a do połowy listopada o śniegu nie powinno być mowy. Naturalnie są to tylko prognozy i dlatego tak miasto, jak i podwykonawcy pozostają w pełnej gotowości. Jak poinformowali urzędnicy, w tym roku ilość sprzętu, ludzi i środków (np. piasku i soli) używanych podczas akcji jest taka sama, jak w poprzednich latach.

Wiceprezydent Łodzi obiecuje, że miasto będzie na bieżąco reagować na wszystkie zgłoszenia od mieszkańców. Magistrat przewiduje, że wzorem lat poprzednich najwięcej powiadomień będzie dotyczyło oblodzonych chodników. Równocześnie urzędnicy przypominają wszystkim zarządcom nieruchomości o konieczności ich odśnieżania.

O pełnej gotowości miejskich służb oraz podwykonawców zapewnia również zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ.

- Wydział Gospodarki Komunalnej w zeszłym tygodniu zakończył kontrolę u wykonawców usług utrzymania zimowego w zakresie sprzętu. Firmy są w gotowości i posiadają sto dwanaście pługo-posypywarek. Jeśli chodzi o kategorie odśnieżania, to tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, pierwsze wyjazdy to drogi publiczne, najważniejsze arterie drogowe I i II kategorii. Następnie drogi wewnętrzne, osiedlowe - powiedziała Małgorzata Ożegalska, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ

Wszystkie zgłoszenia o potrzebie odśnieżenia drogi bądź informacji o śliskim chodniku można wysyłać na adres mailowy [email protected] lub zgłaszać telefonicznie pod numerami 638 49 22 oraz 638 54 53. Warto także pamiętać, że każde takie zgłoszenie jest weryfikowane. Oznacza to, że w zależności od warunków i wcześniejszych kontroli tego miejsca, urzędnicy biorący udział w akcji “Zima” udadzą się na to miejsce, aby zweryfikować, czy interwencja jest tam rzeczywiście potrzebna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy