Reklama

Reklama

Łódź inwestuje w tramwaje. Ma powstać nowe torowisko na trasie z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź inwestuje w tramwaje. Ma powstać nowe torowisko na trasie z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego - Zdjęcie główne

Łódź inwestuje w tramwaje. Ma powstać nowe torowisko na trasie z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze Łodzi złożyły wniosek o dofinansowanie przebudowy łódzkiego odcinka trasy tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego. Jeśli tylko wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to Łódź wspólnie z Konstantynowem Łódzkim ogłoszą wspólny przetarg na przebudowę całej trasy.

Reklama

Wielkie tramwajowe plany władz Łodzi. Linia Łódź - Konstantynów Łódzki do gruntownego remontu!

!reklama!

Przebudowa trasy realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj i podzielona będzie na dwa zadania.

Zadanie pierwsze to przebudowa łódzkiego odcinka torowiska w ul. Konstantynowskiej od ul. Krakowskiej do ul. Przygranicznej, a drugie zadanie to przebudowa konstantynowskiego odcinka trasy między ul. Przygraniczną, a trójkątem manewrowym na placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim. 

Zgodnie z planem się na całej długości trasy pojawi się nowe torowisko i sieć trakcyjna oraz wybudowana zostanie nowa podstacja trakcyjna, która zasili w prąd łódzki i konstantynowski odcinek linii. Trasa będzie jednotorowa z mijankami. 

Dzięki nowym torom przejazd tramwajów będzie znacznie krótszy, a wsiadanie i wysiadanie będzie pozbawione trudności i barier architektonicznych. Każdy przystanek na trasie zostanie podniesiony i poszerzony. Nie będzie już sytuacji, że pasażerowie wsiadają z poziomu jezdni lub wysiadają wprost na ulice. 

Polecamy: Nie warto żyć normalnie. Ekstremalna Droga Krzyżowa w regionie łódzkim

Łódź stara się o dofinansowanie przebudowy łódzkiego odcinka. Wnioskuje o 65% wartości inwestycji

W poniedziałek został złożony do Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny wniosek o dofinansowanie przebudowy łódzkiego odcinka trasy tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego. 

- Liczymy na dofinansowanie w kwocie 36,5 mln zł. Wartość przebudowy łódzkiego odcinka to ok. 56 mln zł, a całej trasy do Konstantynowa Łódzkiego szacuje się na 80 mln zł. Przed nami formalna i rzeczowa ocena wniosku. Po otrzymaniu dofinansowania jesteśmy gotowi do ogłoszenia wspólnego z Konstantynowem Łódzkim przetargu na przebudowę trasy. Do tej pory opracowaliśmy już studium wykonalności i program funkcjonalno-użytkowy - informują przedstawiciele łódzkiego magistratu. 

Według założeń po wyremontowanej trasie pojedziemy tramwajami linii 43 pod koniec 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy