Reklama

Reklama

Łódź jednym z najlepszych partnerów biznesowych. Wyniki raportu ABSL [WIDEO]

Opublikowano: pt, 26 lip 2019 16:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź coraz częściej wymieniana jest na arenie międzynarodowej jako jeden z najlepszych partnerów biznesowych, co było widoczne w planach rozwojowych wielu firm. Obecnie w sektorze business process outsourcing/ shared services center zatrudnionych jest w naszym mieście ponad 23 tys. osób. Od 2017 roku miasto pozyskało 13 projektów inwestycyjnych.

Branża nowoczesnych usług dla biznesu to główny najemca a-klasowych powierzchni biurowych, których w Łodzi powstaje bardzo dużo. Aby popyt spotkał się z podażą Łódź musi generować jeszcze więcej miejsc pracy oraz pozyskiwać coraz więcej pracowników z całej Polski oraz zza granicy.

- W walce o nowe projekty z sektora nowoczesnych usług do biznesu Łódź zajmuje bardzo dobrą pozycję. Świadectwem tego są wyróżnienia, jakie otrzymaliśmy od ABSL, zrzeszającego prawie wszystkie firmy z tego sektora w Polsce. Najlepiej wspierający biznes samorząd, najlepsze pod tym względem środowisko akademickie, oraz – po raz pierwszy – stwierdzono, iż spośród wszystkich miast, tow Łodzi jest najlepiej dostępna wysoko-wykwalifikowana kadra. – powiedział wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski

Nagrody i Wyróżnienia dla Łodzi:

Łódź liderem w kategorii - Potencjał ekonomiczny 2019

1. Łódź [Polska]
2. Kijów [Ukraina]
3. Kowno [Litwa]
4. Charków [Ukraina]
5. Tibilisi [Gruzja]
6. Lwów [Ukraina]
7. Bydgoszcz
8. Lublin
9. Dniepr [Ukraina]
10. Mińsk [Białoruś]


Miasto Przyjazne Biznesowi (ostateczny ranking)

1.Warszawa [Polska]
2. Wilno [Litwa]
3. Praga [Czechy]
4. Poznań [Polska]
5. Łódź [Polska]
6. Lublana [Słowenia]
7. Kowno [Litwa]
8. Wrocław [Polska]
9. Budapeszt [Węgry]
10. Gdańsk [Polska]

 Wyróżnienia te  przyznane zostały  przez Emerging Europe.  Emerging Europe to międzynarodowa platforma, której misją jest łączenie świata, aby ukształtować przyszłość regionu. Projekt skupia firmy oraz inicjatywy z Europy Środkowej oraz Europy Wschodniej mające wpływ na otoczenie zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Z dorobku przedsięwzięcia korzystają prawie 2 miliony ludzi kształtujących opinię na temat makroregionu, a branżowe wydarzenia tylkow ubiegłym roku przyciągnęły ponad 1200 liderów zainteresowanych omawianiem możliwości rozwoju biznesu na strategicznym poziomie.

Według najnowszej edycji raportu przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - ABSL we współpracy z EY, JLL, Randstad Polska i Randstad Sourceright, Łódź zajmuje czołowe miejsce w Polscew ocenie lokalizacji biznesowej dla sektora BPO/SSC/IT 

Pierwsze miejsce Łódź zajęła w następujących kategoriach:

  • współpraca z lokalnymi uniwersytetami
  • współpraca z lokalną jednostką wsparcia inwestora
  • dostępność talentów/wysoko wykwalifikowanych pracowników
Łódź w rankingu znalazła się wyżej od takich miast jak: Warszawa, Kraków, Wrocław oraz Trójmiasto.Wyróżnienie od organizacji Emerging Europe ma wymiar bardziej ogólny, nie dotyczy konkretnej branży. Oceniony został całościowy obraz potencjał miasta na tle bardzo szerokiej konkurencji, którą stanowiły miasta z regionu Europy Środkowo-Wschodniej składającego się
z kilkunastu państw. Programy wsparcia i promocji firm w Łodzi, takie właśnie jak program Młodzi w Łodzi, czy plakaty promujące miejsca pracyw firmach.

Podstawowym założeniem raportu opracowanego przez ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2019” jest dostarczenie kompleksowych informacji na temat działalności centrów outsourcingu procesów biznesowych (BPO), centrów usług wspólnych/globalnych centrów usług biznesowych (SSC/GBS), centrum IT i badawczo-rozwojowych (R&D). W raporcie zaprezentowane zostały także kierunków rozwoju sektora.

Branża nowoczesnych usług dla biznesu to w całej Polsce jedna z głównych ścieżek kariery oferowanych młodym ludziom kończącym kierunki o profilach: lingwistycznym, informatycznym, ekonomiczno-finansowym, administracyjno-prawnym. Kiedyś były to proste stanowiska w outsourcowanej księgowości, dzisiaj są to centra kompetencyjne realizujące kluczowe operacje w mechanizmie funkcjonowania wielkich, globalnych korporacji, czego przykładem jest firma Clariant.
Clariant to szwajcarska innowacyjna firma, jeden ze światowych liderów w branży chemii specjalistycznej, która od 2013 roku posiada swoje Centrum Usług Wspólnych w Łodzi. Jest to jedno z globalnych centrów w ramach organizacji Global Business Services (GBS).  W łódzkim centrum pracuje blisko 300 światowej klasy ekspertów, a pracownicy spółki pochodzą z 20 krajów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.