Reklama

Reklama

Łódź jest biedna, czy bogata? Czym żyje miasto? [Poniedziałek, 29 lipca]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź jest biedna, czy bogata? Czym żyje miasto? [Poniedziałek, 29 lipca] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przegląd wydarzeń dnia rozpocznijmy od szeroko dyskutowanego artykułu omawiającego raport „Bogactwo samorządów. Ranking dochodów JST 2018”, z którego wynika, że Łódź jest… no właśnie, jest bogata, czy biedna?

Reklama

Zdania na temat interpretacji raportu są podzielone. Czytelnicy w komentarzach zamieszczonych w mediach społecznościowych ostro dyskutują. Czasami twardo opierając się na danych zamieszczonych w raporcie, czasami tworząc własną, życzeniową narrację. Nie zmienia to faktu, że tekst jest ciekawy i daje do myślenia. Łódź bogatsza od Szczecina, a biedniejsza… praktycznie od wszystkich dużych miast w Polsce [RAPORT]

Inne interesujące pytanie stawia autor tekstu Do końca roku żyjemy na kredyt wobec natury. Co to oznacza? Tak naprawdę pytanie brzmi, czy za 10 lat będziemy potrzebowali dwóch planet zamiast jednej? Pytania i kwestie podnoszone w tekście zaintrygują nie tylko obrońców naszej planety, ale pewnie wszystkich, którzy czują się z nią jakoś emocjonalnie związani. 

Dobra wiadomość dla użytkowników transportu miejskiego jest taka, że miasto ogłasza Koniec z Helmutami. Będą nowe pojazdy w taborze MPK Łódź. Czy rzeczywiście pozbędziemy się starych, niezawodnych, niezniszczalnych i nieklimatyzowanych niemieckich tramwajów, a na ich miejsce przyjmiemy nowoczesne i komfortowe pojazdy? Kiedy to ewentualnie nastąpi? O tym wszystkim we wskazanym artykule.

Sporo interesujących komentarzy, w tym większość pozytywnych, wywołał felieton Sorry Łódź, nigdy nie będziesz Warszawą. Możesz być tylko sobą [FELIETON]. Autor tekstu, mieszkający w Łodzi dopiero dwa lata, patrzy na miasto z zupełnie innej perspektywy, niż urodzeni tutaj mieszkańcy. Warto spojrzeć jego oczami na Łódź nawet wtedy, gdy zupełnie się z nim nie zgadzamy, a pewnie wyjdzie na to, że w wielu miejscach jednak się zgadzamy. 

Na koniec temat tyle ciekawy, co mało miejski, choć dość istotny dla niektórych mieszkańców naszego miasta. Celibat księży stał się ostatnio przedmiotem gorącej dyskusji także w Łodzi, a to za sprawą jednego z miejscowych kapłanów. W dyskusję weszli inni, w tym sam arcybiskup Grzegorz Ryś. Co z tej dyskusji wyniknęło i jakim komentarzem opatrzono całą sprawę przeczytamy w tekście Dyskusja na temat celibatu w Kościele łódzkim. W jakim lustrze przegląda się ksiądz Michał? [WIDEO]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy