Reklama

Reklama

Łódź. Koronawirus w CKD i w szpitalu im. Madurowicza. Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalu jednoimiennym

Opublikowano: czw, 25 cze 2020 17:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od początku czerwca w Zgierzu 50 osób zmarło na COVID-19. Statystyki podawane przez resort zdrowia wskazują, że w ostatnim czasie sytuacja w zgierskiej placówce staje się coraz trudniejsza. W pierwszym tygodniu czerwca (do 7 czerwca włącznie) zmarło 10 pacjentów. Wtedy umierała tu co dziesiąta ofiara koronawirusa w Polsce (10,8 proc.).

Reklama

Kolejny tydzień przyniósł wyraźne pogorszenie. Od 8 do 14 czerwca potwierdzono w placówce już 25 zgonów (w całym kraju na COVID-19 zmarło wtedy 90 osób).

!reklama!

W obecnym tygodniu dzienne statystki śmierci w zgierskim szpitalu z powodu koronawirusa utrzymują się na bardzo zbliżonym poziomie - od poniedziałku do piątku włącznie resort zdrowia raportował o kolejnych 15 zmarłych.

Do zgierskiej placówki trafiają pacjenci w najtrudniejszym stanie

To jedyny szpital jednoimienny w województwie łódzkim. W ostatnim czasie duża liczba ognisk w regionie spowodowała, że przyjmowano tam pacjentów w bardzo poważnych stanach. Łącznie z tymi, którzy wymagali opieki paliatywnej.

Niebezpieczna sytuacja panuje także w sieradzkim szpitalu. SARS-CoV-2 zaraziło się 80 osób: 45 pacjentów i 35 pracowników. Z kolei w powiecie opoczyńskim pojawiło się ognisko zachorowań po weselu, które zostało zorganizowane w pierwszy weekend czerwca.

Ze względu na koronawirusa nieczynny był także oddział nefrologii Centralnego Szpitala Klinicznego CKD w Łodzi. Obecnie zamknięty jest oddział rehabilitacji. Na kwarantannie przebywa niemal sto osób z placówki.

Również jedna z pacjentek szpitala im. Madurowicza ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Placówka została tymczasowo zamknięta. Teraz trzeba czekać na wyniki drugiego testu, który ostatecznie potwierdzi bądź wykluczy chorobę u pacjentki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.