Reklama

Reklama

Łódź ma być piękna i zielona. Czy ulica Stefanowskiego zmieni się nie do poznania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź ma być piękna i zielona. Czy ulica Stefanowskiego zmieni się nie do poznania? - Zdjęcie główne

Łódź. Ulica Stefanowskiego w Łodzi (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na początku lipca został złożony do tegorocznego Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego wniosek o nazwie „Graj w zielone – II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego”. Projekt przewiduje rewitalizację ulicy Stefanowskiego pomiędzy ul. Potza i ul. Skorupki.

Reklama

Dzięki ubiegłorocznym staraniom pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej, na ul. Stefanowskiego (od ul. Radwańskiej do ul. Potza) już niebawem powstanie wspaniały miejski podwórzec. Koszt inwestycji to 2,6 mln zł.

!reklama!

Więcej o tym projekcie przeczytacie TUTAJ.

Nowy projekt przewiduje rewitalizację przestrzeni ul. Stefanowskiego (pomiędzy ulicami Potza i Skorupki) przez zamienienie jej w zielony woonerf, który będzie szerokim traktem spacerowym z uspokojonym ruchem samochodowym. Takie rozwiązanie sprawiłoby, że dwa kampusy Politechniki Łódzkiej zostaną połączone rekreacyjną przestrzenią zieloną.

- Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku uda nam się uzyskać największą ilość głosów w dzielnicy „Stare Polesie” i doprowadzić do końca realizację naszego marzenia, czyli połączenia obu politechnicznych kampusów przyjazną, zieloną przestrzenią - mówią przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, zaangażowani w projekt „Graj w zielone – II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego”.

Koncepcja przewiduje nasadzenia drzew i krzewów. Ulica ma wzbogacić się również o strefy z ławkami, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci, a miejsca parkingowe uzyskają nową, przepuszczalną nawierzchnię. Nowy woonerf ma służyć nie tylko studentom, ale wszystkim mieszkańcom.

Przypomnijmy, że z uwagi na pandemię harmonogram ŁBO 2020 został przesunięty o miesiąc i w związku z tym głosowanie odbędzie się dopiero w listopadzie.

źródło: mat. prasowe Politechniki Łódzkiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy