Reklama

Reklama

Łódź najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji raportu TomTom Traffic Index, na pierwszym miejscu wśród najbardziej zakorkowanych polskich miast uplasowała się Łódź. Z opublikowanych danych wynika, że podróż łódzkich kierowców po mieście może się wydłużać średnio nawet o 47 proc. w stosunku do standardowego natężenia ruchu drogowego.

Reklama

!reklama!Producent urządzeń nawigacyjnych firma TomTom w środę 29 stycznia br. opublikowała raport TomTom Traffic Index, w którym zestawiono dane z 2019 r. obejmujące sytuację drogową w 416 miastach z 57 krajów świata. Z prowadzonych od 10 lat przez TomTom analiz wynika, że natężenie ruchu w miastach stale wzrasta. W lokalizacjach objętych badaniem korki zwiększyły się o 57 proc.

Coraz większe korki w Łodzi

Okazuje się, że Łódź pozostaje liderem w zestawieniu obejmującym dane o natężeniu ruchu z 12 polskich miast. Jak wskazują autorzy raportu TomTom Traffic Index, poziom zakorkowania w Łodzi w ciągu 2019 roku wzrósł o 3 proc., co oznacza, że czas podróży kierowców przemieszczających się po łódzkich ulicach wydłużył się średnio o 47 proc. Łódź jest także europejskim liderem pod względem zakorkowana w kategorii miast liczących do 800 tys. mieszkańców. Jak wskazuje opracowanie, do najbardziej zakorkowanych ulic w Łodzi należą: ul. Zachodnia, al. Śmigłego-Rydza, al. Piłsudskiego oraz al. Włókniarzy.

Polecamy: Łódzkie MONOPOLIS nominowane do Oskara nieruchomości MIPIM Awards 2020!

Wzrasta natężenie ruchu we wszystkich polskich miastach

W rankingu TomTom Traffic Index za Łodzią uplasowały się kolejno: Kraków (45 proc.), Poznań (44 proc.), Warszawa (40 proc.), Wrocław (39 proc.), Bydgoszcz (34 proc.), Trójmiasto (33 proc.), Szczecin (30 proc.), Lublin (27 proc.) oraz Białystok (26 proc.). Z opracowania wynika, że w stosunku do 2018 roku natężenie ruchu uległo wzrostowi we wszystkich polskich miastach, a najbardziej w Krakowie i Poznaniu (+5 proc.).

Polecamy: Łódź Fabryczna jedną z kluczowych inwestycji XXI wieku w Polsce?

Najbardziej zakorkowane miasta świata

Najbardziej zatłoczonym miastem na świecie jest Bangalore w Indiach, gdzie czas stania w korkach wydłużył się o 71 proc. W światowym rankingu kolejne są: Manila (Filipiny) - 71 proc., Bogota (Kolumbia) - 68 proc. i Bombaj (Indie) - 65 proc. Nadal wysoko w niechlubnym rankingu plasuje się Moskwa – 59 proc., co stanowi zarazem europejski rekord wśród największych miast.

Źródło: TomTom

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy