Reklama

Reklama

Łódź. Nowa droga podziemna przy EC1 w Łodzi. Wykonano już 70 procent prac przy inwestycji [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź. Trwa budowa drogi podziemnej w Nowym Centrum Łodzi. Tunel będzie miał 10 metrów szerokości, 4 metry wysokości i około pół kilometra długości. To w nim powstał teledysk do singla promującego tegoroczną trasę Męskiego Grania. Wykonawcy poinformowali, że siedemdziesiąt procent prac przy inwestycji zostało już wykonanych.

Reklama

Łódź. Droga podziemna w Nowym Centrum Łodzi gotowa w siedemdziesięciu procentach

!reklama!

Podczas konferencji prasowej zwołanej w poniedziałek, 26 lipca wykonawcy wraz z prezydent miasta Hanną Zdanowską opowiedzieli na jakim etapie znajduje się budowa drogi podziemnej w Nowym Centrum Łodzi.  

- To inwestycja, która przede wszystkim da szanse na bezpieczną zabudowę terenu w Nowym Centrum Łodzi. To właśnie dzięki tej drodze będzie możliwość bezpiecznego wjazdu i wyjazdu np. na parkingi czy do Rynku Kobro bez naruszania przestrzeni znajdującej się na poziomie zero. Ta przestrzeń zostanie oddana mieszkańcom i mamy nadzieję, że będą z niej korzystali. Pojawi się zieleń i fontanny, i co najważniejsze – mieszkańcy otrzymają możliwość poruszania się i przechodzenia bez kontaktu z samochodami – mówi prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

Jednopasmowa, dwukierunkowa droga będzie miała długość około pół kilometra. Tunel wydrążono 6 metrów poniżej poziomu gruntu.

Polecamy: Polski Ład Łódź. Mieszkańcy zdecydowali. Ulice Biegańskiego, Pomorska, Szczecińska do remontu

Łódź. Na jakim aktualnie etapie jest budowa nowej drogi podziemnej w Nowym Centrum Łodzi?

Prezes firmy Budomal, reprezentujący wykonawcę projektu, podkreślił, że inwestycja jest ukończona w siedemdziesięciu procentach, a prace przebiegają zgodnie z pierwotnym planem.

- Jesteśmy na takim etapie, jak mówi nasz harmonogram. Ponad 70 procent prac już za nami. Zakończyliśmy wszystkie prace żelbetowe oraz wszystkie prace związane z wykopami podstropowymi. Za miesiąc rozpoczniemy prace związane z nawierzchnią, do której położenia została wykonana już wstępna podbudowa – tłumaczy Rafał Leśniak, prezes firmy Budomal.

Równolegle prace będą prowadzone nad tunelem. W tym miejscu powstanie woonerf, gdzie już niedługo zostanie położony granit i pojawi się mała architektura. Wymienione etapu mają zakończyć się do końca października 2021 roku.

Oddanie inwestycji planowane jest na końcówkę 2021 roku. 

Dokładny koszt inwestycji nie jest jeszcze znany, ale jak podkreślono, nie przekroczy zakładanych 90 mln zł. Inwestycja finansowana jest w całości z budżetu miasta Łodzi. Na przełomie września i października wykonawca planuje rozpocząć przeprowadzanie pierwszych procedur odbiorowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy