Reklama

Reklama

Łódź. Od 8 lutego ruszają zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla nauczycieli. Kto zostanie zaszczepiony w pierwszej kolejności?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódź. Od 8 lutego ruszają zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla nauczycieli. Kto zostanie zaszczepiony w pierwszej kolejności? - Zdjęcie główne

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną nauczyciele, pracownicy szkół i przedszkoli, którzy mają bezpośredni kontakt z uczniami (fot. unsplash) |wiadomości łódzkie|łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z zapowiedziami szefa resortu edukacji, Przemysława Czarnka od poniedziałku, 8 lutego rusza procedura zapisów nauczycieli na szczepienia przeciwko koronawirusowi. W pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni ci nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia stacjonarnie.

Reklama

Jak nauczyciele mogą zapisywać się na szczepienie?

!reklama!

Podczas czwartkowego wystąpienia minister Czarnek podkreślił, że chętni nauczyciele będą mogli zgłosić zapotrzebowanie na szczepienie w swoich miejscach pracy, u dyrektora placówki.

Procedura zgłoszenia nauczyciela do programu szczepień ma być prosta. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza - informację zwrotną z dokładną datą i godziną szczepienia dyrektorzy będą przekazywać nauczycielom.

W pierwszej kolejności szczepienia obejmą nauczycieli prowadzących zajęcia stacjonarnie. Powołując się na informacje z resortu edukacji będą to:

  • nauczyciele wychowania przedszkolnego,
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
  • nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
  • nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
  • nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
  • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Michał Dworczyk o perspektywie czasowej szczepień nauczycieli 

Z trzech dostępnych na polskim rynku preparatów do szczepienia, nauczycielom poniżej 60. roku zostanie podana szczepionka firmy AstraZeneca. Nauczyciele, którzy mają więcej niż 60 lat będą mieli możliwość zaszczepienia się preparatem firm BioNTech/Pfizer i Moderna.

W jakim tempie nauczyciele przyjmą szczepienia? Jak czytamy w rządowym serwisie gov.pl:  „tempo szczepień będzie zależało od dostaw preparatów do Polski. Zależy nam, aby nauczyciele zostali w miarę możliwości jak najszybciej zaszczepieni, co pozwoli na bezpieczny powrót uczniów do szkół”.

Szef KPRM Michał Dworczyk przed weekendem mówił o perspektywie czasowej szczepień dla nauczycieli: - Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższego miesiąca, czyli do końca lutego, uda nam się zaszczepić nauczycieli i przejdziemy do dalszych grup z etapu 1C, czyli funkcjonariuszy policji, służb mundurowych, prokuratorów - wszystkich tych grup, które są wymienione w etapie 1C – tłumaczył.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi krytykuje poziom organizacyjny programu szczepień

Do sprawy szczepień nauczycieli odniósł się podczas piątkowej konferencji prasowej Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

- (…) Usłyszeliśmy bowiem deklaracje, że od poniedziałku zaczynają się rejestracje szczepień dla nauczycieli. To kolejna grupa, która będzie się rejestrowała, a przecież nadal w kolejce czekają lekarze, pielęgniarki, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni oraz seniorzy. Totalny chaos, nad którym nikt nie panuje. – komentował Gołaszewski.

Na wypełnienie formularzy zgłoszeniowych na szczepienia dla nauczycieli dyrektorzy szkół i placówek oświatowych mają czas do środy, 10 lutego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy