Reklama

Reklama

Łódź-ORWO - wykład i dyskusja w MS2

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź-ORWO - wykład i dyskusja w MS2 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Profesor Jan Kubasiewicz, który na co dzień jest wykładowcą na bostońskiej uczelni MassArt, w trakcie wizyty w Łodzi opowie o jednym ze swoich studenckich projektów.

Reklama

Łódź-ORWO - wykład i dyskusja w MS2

Kolekcja fotografii prof. Jana Kubasiewicza zatytułowana po prostu „Łódź-ORWO” przedstawia niezwykły portret miasta z okresu transformacji. To co udało mu się wówczas uchwycić z jednejstrony sygnalizuje początek końca komunizmu w Polsce, zaś z drugiej zapowiada pojawienie się specyficznej odmiany rodzimego kapitalizmu. Projekt „Łódź-ORWO” to opowieść o historii wizualnego języka tamtych czasów oraz ludzi, którzy go kreowali. Zdjęcia pokazują unikalny dialog między dużymi propagandowymi billboardami i małymi sklepami „prywatnej inicjatywy”, pomiędzy plakatami promującymi premiery filmowe, a reklamami lokalnych dyskotek czy usług maglowania — codzienne życie miasta odzwierciedlone w typografii.

Podczas spotkania w Muzeum Sztuki w Łodzi wysłuchamy wykładu Jana Kubasiewicza, a później odbędzie się dyskusja z udziałem:
prof. nadzw. w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych ASP w Łodzi - Sławomira Kosmynki
oraz Marcina Wichy - pisarza, krytyka dizajnu, autora wstępu do książki “Łódź-ORWO”.

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Rypson.

Jan Kubasiewicz jest założycielem Dynamic Media Institute i wykładowcą na kierunkach związanych z projektowaniem na uczelni wyższej Massachusetts College of Art and Design w Bostonie. Z gościnnymi wykładami występował też w innych szkołach wyższych w Stanach Zjednoczonych, na terenie Azji oraz w Polsce. Kubasiewicz był również kuratorem wielu wystaw oraz organizatorem seminariów poświęconych m.in. komunikacji wizualnej i projektowaniu.

Łódź-ORWO
INFO
Miejsce : ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna
Czas : 18 października 2019, piątek, godz. 18:00


Źródło: Muzeum Sztuki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy