Reklama

Reklama

Łódź. Rząd wesprze najuboższych. Kto może liczyć na dopłaty do czynszu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. Rząd wesprze najuboższych. Kto może liczyć na dopłaty do czynszu? - Zdjęcie główne

Dodatek mieszkaniowy może być powiększony do tzw. dopłatę do czynszu. Którzy łodzianie mogą się starać o dodatkowe pieniądze? (fot. Pixabay)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Polski rząd kontynuuje politykę wspierania poszkodowanych mieszkańców naszego kraju w związku z pandemią COVID-19. Od 5 stycznia osoby wynajmujące mieszkanie mogą się ubiegać o tzw. „dopłatę do czynszu”.

Reklama

Dopłata do czynszu a dodatek mieszkaniowy

Ustawa dotycząca zmian wspierających rozwój mieszkalnictwa została opublikowana na początku stycznia. 

!reklama!

Dzięki temu doszło do odpowiednich regulacji w przepisach, które od 5 stycznia umożliwiają przyznanie najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. „dopłatę do czynszu”. Mowa o osobach, które zostały dotknięte ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19.

 - Epidemia odcisnęła swoje piętno na gospodarce, dlatego rząd zdecydował się na wypłatę dodatkowych środków finansowych z rezerw covidowych. Pokryją one koszty różnicy między dochodami z 2019 roku, tak by osoby ubogie, które stały się jeszcze uboższe z powodu epidemii, zyskały dodatkowe dofinansowania na ogrzewanie, media, wywóz śmieci i czynsz. Nie możemy zapominać o żadnym mieszkańcu - podkreśla Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.

Co ważne, dopłata przyznawana jest na okres sześciu miesięcy i wypłacana do dziesiątego dnia każdego miesiąca.

Jak złożyć wnioski o dopłatę do czynszu?

 - By mieszkańcy mogli otrzymać dodatkową dopłatę do czynszu, która łącznie z dodatkiem mieszkaniowym może stanowić nawet 1500 zł, należy złożyć do wojewody łódzkiego wniosek o rządowe środki - mówi dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu ŁUW Bogumiła Kapusta.

Od 5 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r. najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu. 

Żeby otrzymać pieniądze, trzeba złożyć w urzędzie gminy wniosek o dodatek mieszkaniowy z adnotacją, że chce się uzyskać także dopłaty do czynszu. Należy spełniać wszystkie kryteria wymagane przy staraniu się o dodatek mieszkaniowy.

Co ważne, dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przysługuje wyłącznie wynajemcy lub podnajemcy lokalu mieszkalnego i nie jest przyznawany osobom zamieszkującym własne mieszkanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy