Dopłata do czynszu a dodatek mieszkaniowy
Ustawa dotycząca zmian wspierających rozwój mieszkalnictwa została opublikowana na początku stycznia.!reklama!
Dzięki temu doszło do odpowiednich regulacji w przepisach, które od 5 stycznia umożliwiają przyznanie najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. „dopłatę do czynszu”. Mowa o osobach, które zostały dotknięte ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19.
- Epidemia odcisnęła swoje piętno na gospodarce, dlatego rząd zdecydował się na wypłatę dodatkowych środków finansowych z rezerw covidowych. Pokryją one koszty różnicy między dochodami z 2019 roku, tak by osoby ubogie, które stały się jeszcze uboższe z powodu epidemii, zyskały dodatkowe dofinansowania na ogrzewanie, media, wywóz śmieci i czynsz. Nie możemy zapominać o żadnym mieszkańcu - podkreśla Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.
Co ważne, dopłata przyznawana jest na okres sześciu miesięcy i wypłacana do dziesiątego dnia każdego miesiąca.
Jak złożyć wnioski o dopłatę do czynszu?
- By mieszkańcy mogli otrzymać dodatkową dopłatę do czynszu, która łącznie z dodatkiem mieszkaniowym może stanowić nawet 1500 zł, należy złożyć do wojewody łódzkiego wniosek o rządowe środki - mówi dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu ŁUW Bogumiła Kapusta.
Od 5 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r. najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu.
Żeby otrzymać pieniądze, trzeba złożyć w urzędzie gminy wniosek o dodatek mieszkaniowy z adnotacją, że chce się uzyskać także dopłaty do czynszu. Należy spełniać wszystkie kryteria wymagane przy staraniu się o dodatek mieszkaniowy.
Co ważne, dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przysługuje wyłącznie wynajemcy lub podnajemcy lokalu mieszkalnego i nie jest przyznawany osobom zamieszkującym własne mieszkanie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.