Reklama

Łódź w czołówce pod względem niskiego bezrobocia osób młodych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Lokalne formy wsparcia dla młodych wkraczających na rynek pracy – były przedmiotem rozmów z uczniami XVIII Liceum Ogólnokształcącego, z którymi 11 grudnia spotkali się: wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka oraz dyrektorzy: Piotr Bors z Biura Promocji Zatrudnienia i Krzysztof Barański z Powiatowego Urzędu Pracy. Łódź, obok Warszawy, jest liderem w kontekście niskiego poziomu bezrobocia osób młodych.

- Łódzki samorząd od dawna wspiera młodych ludzi poczynając od stypendiów dla wyróżniających się uczniów, aż po stypendia, staże, praktyki i wiele innych ciekawych form wsparcia organizowanych w ramach programu Młodzi w Łodzi - mówiła wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka. - Program jest dedykowany studentom, a ma zachęcać do studiowania, a później pozostania w naszym mieście. Zachęcam też do zapoznania się z ofertami Urzędu Pracy, który realizuje szereg projektów aktywizacyjnych i aktywnie wspiera młodych ludzidodała wiceprezydent Łodzi.  

Staże, szkolenia i stypendia dla młodych łodzian

Program Młodzi w Łodzi oferuje płatne staże wakacyjne u 450 pracodawców, możliwość odbycia praktyk w ponad 600 firmach, szkolenia podnoszące kwalifikacje, a także stypendia dla wyróżniających się studentów i doktorantów.

- Władzom miasta zależy, aby młodzież nie wyjeżdżała z Łodzi za pracą, a ta praca ma być fajna, czyli dawać satysfakcję oraz pieniądze, bo nie czarujmy się: pensja też ma znaczeniepowiedział Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia. - Zdecydujcie, czy chcecie iść na swoje, wtedy zapraszam także do mojego biura po pieniądze na start, czy wolicie pracować u kogoś. Urząd Pracy ma wiele ofert, bardzo ciekawych i z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Bo Urząd Pracy to teraz głównie oferty pracy, a bezrobotni już w mniejszości – zapewnił Piotr Bors.

Niski poziom bezrobocia wśród młodych w Łodzi

Na koniec listopada w Łodzi było zarejestrowanych 2515 osób w wieku 18-30 lat, co stanowi 14 proc. ogółu bezrobotnych, przy średniej dla kraju na poziomie 26 proc. To plasuje Łódź, obok Warszawy, jako lidera w kontekście niskiego poziomu bezrobocia osób młodych. Jak tłumaczy łódzki magistrat, takie wyniki to rezultat projektów finansowanych ze środków unijnych i Funduszu Pracy, oczywiście przy przedsiębiorczości młodych łodzian.

- Jesteście młodzi, możecie wszystko, naprawdę nie warto tracić czasu na pracę, której się nie lubi. Bo jeśli znajdziesz pracę którą lubisz nigdy nie będziesz pracować - mówił Krzysztof Barański, dyrektor PUP. - Dlatego zachęcam: bierzcie sprawy w swoje ręce, nie słuchajcie rodziców, kolegów, nie ulegajcie modzie. Praca musi wam sprawiać przyjemnośćzachęcał młodych Krzysztof Barański.  

Polecamy: Zdobądź dotację na założenie firmy. Trzeba spełnić 3 warunki
Spotkanie z uczniami XVIII Liceum Ogólnokształcącego zorganizowano w ramach Unijnego Dialogu Młodzieżowego będącego elementem projektu Erasmus+. Informacje o projekcie Młodzi w Łodzi, szkoleniach i możliwościach staży zawodowych są dostępne na dedykowanej stronie internetowej: www.studyinlodz.com.pl

 Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy