Reklama

Reklama

Łódź w kamerze. Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego dzięki Budżetowi Obywatelskiemu [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź w kamerze. Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego dzięki Budżetowi Obywatelskiemu [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do końca roku w ramach systemu monitoringu Straży Miejskiej ma powstać 49 nowych kamer. Po ich zamontowaniu, w całym mieście będzie działać ponad 650 kamer monitoringu. Projekt realizowany jest z Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Nowe kamery znajdą się na Górniaku, na osiedlu im. Montwiłła Mireckiego, na ul . Zacisze, w parku Podolskim. Straż Miejska podkreśla, że rozbudowa sieci musi być skorelowana i planowa. Do miejskiego monitoringu należy właczać tereny przyległe do dotychczasowej sieci, dzięki temu jest to dużo łatwiejsze i tańsze niż montowanie monitoringu wyspowego.

Oto dokładny opis projektów, które zwyciężyły w ubegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego:

  1. GÓRNIAK DLA LUDZI: BUDOWA SYSTEMU MONITORINGU MIEJSKIEGO NA OSIEDLU „GÓRNIAK” Projekt będzie realizowany w okolicy skrzyżowań: Senatorska - Brzozowa; Senatorska - Dębowa; Senatorska - Słowiańska; Senatorska - Grabowa. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa na terenie osiedla Górniak. Projekt zakłada montaż 18 kamer miejskiego monitoringu przy skrzyżowaniach ulic: Senatorska – Brzozowa; Senatorska – Dębowa; Senatorska – Słowiańska; Senatorska – Grabowa.
  2. BEZPIECZNE OSIEDLE – SYSTEM MONITORINGU MIEJSKIEGO NA OSIEDLU MONTWIŁŁA-MIRECKIEGO System 5 kamer monitoringu obejmie swoim zasięgiem kluczowe punkty Osiedla - skrzyżowania, przejścia dla pieszych oraz te obszary, które są wskazywane przez mieszkańców jako szczególnie niebezpieczne. Obecny etap przewiduje wybudowanie 550 m linii światłowodowej, zakup i instalację kamer w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Srebrzyńska/Praussa oraz włączenie punktu kamerowego do sieci SMM. Sugerowanym miejscem montażu są słupy energetyczne.
  3. BEZPIECZNE ZACISZE – MONITORING MIEJSKI Rozbudowa strefy monitoringu miejskiego o 11 kamer w tym 3 obrotowychna ul. Zacisze.
  4. BEZPIECZNY PARK PODOLSKI –BUDOWA MONITORINGU W PARKU ETAP I BUDŻET OBYWATELSKI. Zadanie polega na budowie w zachodniej części Parku Podolskiego systemu 15 kamer monitoringu wizyjnego. Monitoring ten dzięki stałemu, elektronicznemu dozorowi Straży Miejskiej nad parkiem i możliwości szybkiej reakcji strażnikóww przypadku niebezpiecznych zdarzeń w zdecydowany sposób poprawi bezpieczeństwo korzystających z parku i z urządzeń wypoczynkowo-rekreacyjnych oraz ograniczy dewastację tych urządzeń.
Straż Miejska niedawno zmieniła siedzibę. Teraz znajduję się przy ul. Wółczańskiej 121/123. Dzięki przeprowadzce sytuacja lokalowa niezwykle się poprawiła. Centrum Monitoringu Straży Miejskiej powiększyło się kilkukrotnie. Zwiększył się konfort pracy obsługujących kamery i jest więcej miejsca na nowy sprzęt. Mamy nadzieję, że dzięki nowym kamerom będziemy czuć się w Łodzi coraz bezpieczniej , a interwencje strażników i policji staną się szybsze i skuteczniejsze.

Jeśli chodzi o statystyki to w systemie rejestracji interwencji operatorów monitoringu dzięki kamerom odnotowano następującą liczbę zdarzeń:

  •  2017 r. - 3809 zdarzeń                                    
  • 2018 r.  - 4019 zdarzeń                                 
  • do 8.08.2019 r. - 1636 zdarzeń


Źródło: Straż Miejska w Łodzi                              

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy