Reklama

Reklama

Łódź wielokulturowa i ekumeniczna. Wkrótce Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź wielokulturowa i ekumeniczna. Wkrótce Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zapowiada się wielokulturowy i ekumeniczny weekend z udziałem młodzieży z całej Polski. Od 15 do 17 listopada w Łodzi będą odbywały się modlitwy w duchu wspólnoty Taizé, spotkania z przedstawicielami różnych religii, ludźmi żyjącymi na co dzień ideami pokoju i otwartości na drugiego człowieka.  

Reklama

Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé rozpocznie się w piątkowy wieczór, w kościele ojców jezuitów, przy ul. Sienkiewicza 60. Sobotnie modlitwy odbędą się natomiast w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283). Oba spotkania zaplanowano na godzinę 19.00. Nabożeństwom będzie towarzyszyła oprawa Chóru Ekumenicznego.

Wielokulturowa i ekumeniczna Łódź

Jak tłumaczą organizatorzy, Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé to również okazja do poznania przedstawicieli różnych religii oraz ludzi, którzy żyją w postawie otwartości na drugiego człowieka i są przeniknięci ideą pokoju. Ponadto, dla uczestników spoza Łodzi zaplanowano zwiedzanie miasta, by mogli doświadczyć wielokulturowego charakteru tego miejsca na mapie Polski.  

„Wiedząc, jak bardzo Istotna dla każdego wierzącego powinna być idea jedności chrześcijan i pokoju na świecie, ufamy, że w ten weekend będziemy wspólnie czuwać na modlitwie i spotykać się z drugim człowiekiem”zachęcają organizatorzy.

W związku z trwającym w Łodzi Tygodniem Ubogich, młodzi będą mogli poznać zróżnicowane formy wsparcia, które w naszym mieście są świadczone wobec ludzi z różnych warstw społecznych. W programie zaplanowano spotkanie z osobami potrzebującymi.

Polecamy: Nie odwracaj głowy. W Łodzi trwa Tydzień Ubogich [WIDEO]
Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé  zakończy się niedzielną Eucharystią, której o godzinie 12.30 w łódzkiej archikatedrze będzie przewodniczył abp Grzegorz Ryś. Bezpośrednio po Mszy św. na placu katedralnym odbędzie się Piknik Ubogiego.

Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz: tutaj

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy