Reklama

Reklama

Łódź woonerfem stoi! Już 21 zielonych ulic z uspokojonym ruchem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 11 wrz 2020 18:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwszy łódzki woonerf powstał na 6 sierpnia i od razu przypadł do gustu łodzianom. Od tamtego czas sporo się zmieniło – 19. woonerf powstanie na Lipowej, 20. na Lotnej i 21. na Stefanowskiego.

Reklama

Woonerf to przestrzeń bez podziału na jezdnię i chodnik, ze strefą zamieszkania, ograniczającą prędkość, porządkującą parkowanie i pozwalającą pieszym poruszać się całą szerokością jezdni. W Łodzi stawiamy również na zieleń i małą architekturę. Każdy z woonerfów, zaplanowany jest w taki sposób, aby wprowadzać zieleń w najszerszym możliwym aspekcie i uzupełniać tę przestrzeń o ławki, stojaki
na rowery, oraz charakterystyczne detale jak zegar, pompę wody, czy stoliki szachowe
– wyjaśnia Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

!reklama!

W tym roku w Łodzi powstaną trzy kolejne woonerfy.

- Pierwszy z nich, a za razem 19, powstaje właśnie na ul. Lipowej pomiędzy Więckowskiego, a Zieloną. W tej chwili pracujemy przy instalacjach podziemnych i wykonujemy prace ziemne przy konstrukcji nowej drogi. Jak pozostała część Lipowej będzie to ulica o uspokojonym ruchu, wykonana z kostki – tłumaczy.

-20. woonerf to ul. Lotna, której przebudowa wystartuje w najbliższym czasie. Lotna podobnie jak Lipowa to ulica tworzona z mieszkańcami, szeroko skonsultowana i dopasowana do ich potrzeb, pełna zieleni, ale również z miejscami parkingowymi. Natomiast 21 woonerf to trzecia tegoroczna inwestycja, której kończymy projektowanie. Woonerf na Stefanowskiego został zgłoszony przez samych mieszkańców, studentów i pracowników Politechniki, którzy również stworzyli koncepcję jej wyglądu – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ale to nie wszystkie drogi, które zmienią się w bardziej przyjazne mieszkańcom. Dalej będą realizowane inwestycje na Zielonym Polesiu, a ponadto, nowe przestrzenie przyniesie rewitalizacja obszarowa.

Woonerf powstanie między innymi na Moniuszki, Włókienniczej i Mielczarskiego, a pomiędzy Ogrodową i Legionów, Sienkiewicza i Wschodnią, czy Nawrot, a placem Komuny Paryskiej, powstaną pasaże i ciągi pieszo-jezdne, które otworzą zamknięte dziś kwartały miasta. Łącznie prawie 20 nowych dróg, pasaży, przebić, co pozwoli, aby Łódź była liderem wśród miast, mając pół setki przyjaznych dróg.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.