Reklama

Reklama

Łódź wznawia działalność instytucji kultury. Koszt uruchomienia obiektów to 310 tys. zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź wznawia działalność instytucji kultury. Koszt uruchomienia obiektów to 310 tys. zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwszą instytucją kultury, która wznawia działalność jest Biblioteka Miejska.

Reklama

!reklama!

Od dziś łodzianie mogą korzystać z dostępnego księgozbioru we wszystkich 25 filiach Miejskiej Bibliotei, które będą otwarte w godz. 8 - 20 z przerwą w godz. 13.30 - 14. Książki będzie można zamawiać za pośrednictwem Internetu albo telefonicznie, a te zwracane przez czytelników będą poddawane 3-dniowej kwarantannie ze względów bezpieczeństwa.

- Przygotowanie poszczególnych instytucji do ponownego uruchomienia wymaga spełnienia surowych wymogów sanitarnych, a to z kolei wymaga czasu oraz środków, ponieważ trzeba kupić płyny do dezynfekcji, środki ochrony osobistej a także odpowiednio przygotować każdą z instytucji - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Z tego powodu otwieranie kolejnych instytucji kultury jest rozłożone w czasie, każda z nich ma swoją specyfikę i wymaga spełnienia innych wymogów.

Na 19 maja zaplanowano udostępnienie ekspozycji zewnętrznych Muzeum Tradycji Niepodległościowych, natomiast najwcześniejszą datą „odmrażania” Centralnego Muzeum Włókiennictwa czy Miejskiej Galerii Sztuki jest 1 czerwca.

- Dziękuję ludziom kultury za stały kontakt z mieszkańcami za pośrednictwem Internetu. Biorąc pod uwagę zainteresowanie mieszkańców wiemy, że w tych trudnych czasach na szeroko rozumianą kulturę jest ogromne zapotrzebowanie - dodała wiceprezydent Łodzi.

Dwa miesiące przerwy w działalności instytucji kultury to według szacunków 4,4 mln złotych straty, głównie na niesprzedanych biletach na zaplanowane przedstawienia teatralne i różnego rodzaju wydarzenia.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy