Reklama

Reklama

Łódź. Zabójstwo 4-letniej Oliwii. Zdaniem Zbigniewa Ziobry 20 lat to za mało. Sąd Najwyższy uwzględnił kasację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. Zabójstwo 4-letniej Oliwii. Zdaniem Zbigniewa Ziobry 20 lat to za mało. Sąd Najwyższy uwzględnił kasację - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Oliwia miałaby dzisiaj 9 lat. Zmarła po pobiciu przez ojczyma w grudniu 2016 roku. Mężczyznę skazano na 20 lat pozbawienia wolności. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył kasację. Sąd Najwyższy uwzględnił ją i  uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

Reklama

Sąd Apelacyjny w Łodzi: 20 lat więzienia za zabójstwo 4-letniej Oliwii

Sąd Apelacyjny w Łodzi we wrześniu 2018 roku wydał wyrok w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa 4-letniej dziewczynki. Utrzymał wówczas w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. W jego świetle Kamila S., konkubenta matki Oliwii skazano na 20 lat więzienia.

!reklama!

"Skatował i w bestialski sposób zabił niespełna 4-letnią Oliwię. Rozbił jej głowę, bo płakała za mamą. Dostał 20 lat więzienia z możliwością wcześniejszego wyjścia. Nie zgadzam się na tak łagodny wyrok. SN uwzględnił moją kasację" - napisał na Twitterze Zbiogniew Ziobro.

Jak ustalili śledczy, 4-letnia Oliwa była ofiarą przemocy ze strony partnera swojej matki od 12 listopada 2016 do 6 grudnia 2016 roku. Mężczyzna ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad dziewczynką, zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Dziecko było bite po całym ciele, szczególnie po klatce piersiowej, głowie, twarzy.

"Ponadto uderzał dziewczynkę w brzuch i bił pasem. Mężczyzna spowodował rozliczne obrażenia u dziecka, w tym m.in. złamanie łokcia, żebra, obojczyka, rozległych sińców na powierzchni niemal całego ciała" - czytamy w komunikacie prasowym Prokuratury Krajowej.

6 grudnia 2016 roku Kamil S. dwukrotnie rzucił dziewczynką na łóżko tak, że uderzyła głową o jego drewniane oparcie.

Kamil S. jeździł z martwą Olwiką po Łodzi

Rozliczne obrażenia głowy, w tym krwiaki oraz obrzęk mózgu doprowadziły do śmierci 4-letniej Oliwki. Co dodatkowo bulwersuje to fakt, że Kamil S. zamiast udzielić dziewczynce pomocy, jeździł z martwym już dzieckiem po mieście, żeby przekazać go matce, by ta udała się do szpitala.

Sąd Okręgowy w Łodzi wyrokiem z  27 marca 2018 roku skazał Kamila S. na 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo i 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dzieckiem,  czyli w sumie na 20 lat. Sąd orzekł jednocześnie, że sprawca będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po 15 latach.

Apelację od powyższego wyroku wniósł prokurator. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał go jednak w mocy, wskazując na okoliczności łagodzące,  uprzednią niekaralność Kamila S., młody wiek, krótki okres znęcania się, wyrażoną skruchę, przyznanie się do winy, jak też dobrą opinię sprawcy w miejscu zamieszkania.

Zbigniew Ziobro wniósł kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro wniósł kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

"Prokurator generalny podkreślił, że zabójstwa niespełna czteroletniego, bezbronnego dziecka Kamil S. dokonał w sposób bezwzględny i okrutny, tylko dlatego, że płakało za matką i nie chciało przebywać samo z oprawcą. [...]. Kamil S. zdając sobie sprawę, że Oliwia znajduje się w bardzo ciężkim stanie nie wezwał niezwłocznie pogotowia ani nie zawiadomił innych służb publicznych, a jedynie matkę dziewczynki. [...] W kasacji zwrócono również uwagę, że relacjonowane przez Kamila S. poczucie winy ma charakter powierzchowny, deklaratywny i jest podyktowane głównie obawą przed grożącymi mu konsekwencjami - czytamy dalej w komunikacie Prokuratury Krajowej. 

Sąd Najwyższy przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Apelacyjnemu w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy