Zamiast starego pieca trującego powietrze można zamontować pompę ciepła, ocieplić budynek lub założyć fotowoltaikę, która zasili części wspólne mieszkań w ramach jednego budynku lub wspólnoty w ramach programu Ciepłe Mieszkanie. Inicjatywa jest adresowana do wspólnot mieszkaniowych, do których należy o 3 do 7 najemców.
- Miasto sfinansuje większą część nakładów – wyjaśniają miejscy urzędnicy. - Małe wspólnoty mieszkaniowe mogą otrzymać do 60% dofinansowania na termomodernizację wraz z wymianą źródeł ciepła oraz montażem fotowoltaiki. To jest maksymalnie do 375 tys. zł. Najwyższe dofinansowanie obowiązuje w przypadku kompleksowej inwestycji – z montażem instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła do ogrzewania całego budynku.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył blisko 6 milionów złotych na dofinansowanie nowego programu. Jego wdrożenie ma zostać przyjęte na najbliższej sesji Rady Miejskiej (13 marca).
- Po wejściu w życie zmienionej uchwały będzie można składać wnioski w Biurze Energetyki i Jakości Powietrza przy ul. Piotrkowskiej 113 – wyjaśnia biuro prasowe UMŁ. - Pracownicy biura zapewniają wszelką pomoc przy składaniu i wypełnianiu wniosków przez przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, które zechcą skorzystać z programu.
Do tej pory chęć skorzystania z programu Ciepłe Mieszkanie zadeklarowało 27 łódzkich wspólnot, wciąż zgłaszają się kolejne.
Czytaj też:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.