Reklama

Reklama

Łódź zyska nową ulicę... pod ziemią. Niedługo rusza budowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódź zyska nową ulicę... pod ziemią. Niedługo rusza budowa  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na początku lutego rozpoczną się prace przy budowie podziemnej ulicy w rejonie Nowego Centrum Łodzi. Znajdująca się 6 metrów po ziemią jezdnia umożliwi dojazd do ronda na poziomie –1 al. Rodziny Scheiblerów. Pierwotnie prace miały zacząć się wiosną 2019 roku. 

Reklama

Nowe Centrum Łodzi zyska ulicę, jakiej jeszcze w mieście nie było. Zbudowana 6 metrów pod ziemią zapewni dojazd do ronda na poziomie –1 przy al. Rodziny Scheiblerów, a w przyszłości - do podziemnego parkingu, który ma powstać w tym miejscu. Choć plany stworzenia infrastruktury drogowej w tym rejonie Łodzi i w takim położeniu istniały od dawna, dopiero teraz udało się pokonać biurokratyczne przeszkody. Jak informują urzędnicy, wykonawca robót przygotowuje już zaplecze budowy i w ciągu kilku dni będzie gotowy do rozpoczęcia prac.

!reklama!

W pierwotnej wersji start inwestycji planowano na 1 marca 2019 roku, a jej zakończenie na 31 grudnia 2020. Na przyszłym placu budowy postawiono już nawet odpowiednie tablice informacyjne. Niestety, robót nie udało rozpocząć się w zakładanym terminie. Urzędnicy tłumaczyli to zawiłościami natury biurokratycznej i trudnościami w porozumieniu z właścicielami okolicznych działek. Jak jednak zapewnia Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich, trudności zostały przezwyciężone i teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć prace.

-Zakończyliśmy wszelkie uzgodnienia z właścicielami terenów, w tym firmą Ghelamco, aby uzgodnić stworzony projekt i uzyskać dostęp do działek na czas budowy – powiedziała Katarzyna Mikołajec, podczas poniedziałkowej (27 stycznia) konferencji prasowej

Podziemna ulica znajdzie się 6 metrów pod powierzchnią i będzie składała się z dwóch poziomów. Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów, do której zjazd znajdzie się między budynkami PGE a biurowcem mBanku. Z kolei nad nią powstanie przestrzeń dla mieszkańców z ławkami i drzewami, która połączy teren EC1 Łódź - Miasto Kultury z dworcem Łódź Fabryczna. Miasto zyska zatem nowy pasaż, który ma ożywić przestrzeń wokół dworca i tchnąć życie w Nowe Centrum Łodzi. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, prace rozpoczną się od strony ulicy Kilińskiego.

- Po drodze wykonanych zostanie kilka zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami, realizowane przez prywatnych inwestorów. Podziemną drogą dostaniemy się również do parkingu, który powstanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi. Jego projekt również jest przygotowywany. Natomiast budowa zaplanowana jest w kolejnym etapie – powiedział Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi

W związku z tym w początkowym okresie zamknięty zostanie parking naprzeciwko budynków EC1. Następnie po rozpoczęciu prac budowlanych zamknięta zostanie ul. Hasa. Dojazd do EC1 możliwy będzie od ul. Targowej i ul. Sass-Zdort. Autokary dojeżdżające do EC1 kierowane będą do ul. Sass-Zdort.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy