Reklama

Reklama

Łódzcy rodzice mogą być spokojni o miejsca w żłobkach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Obecnie Łódź dysponuje około 2800 miejscami dla dzieci w żłobkach. Czy istnieje szansa na zwiększenie ilości miejsc w publicznych placówkach?

Reklama

Dla łódzkich rodziców najmłodszych dzieci dobra wiadomość jest taka, że jeszcze tego roku w mieście przybędzie niemal 150 miejsc w miejskich żłobkach. Łódź planuje przeznaczyć ponad 2,5 mln zł na przygotowanie i utrzymywanie miejsc w żłobkach w ramach programu Maluch Plus.

Za tę kwotę będzie można sfinansować około 250 miejsc. Ze środków skorzysta m.in. placówka przy al. Harcerzy Zatorowców 4, gdzie remontuje się sale z myślą o 50 maluchach.

- To miejsce, gdzie teraz stoimy od września będzie bawialnią dla maluchów, które będą korzystały z nowych sal żłobka na Teofilowie. Jesteśmy po remoncie. Pomieszczenia są przygotowane. Dziś zaczęły przyjeżdżać nowe mebelki, zabawki i inne niezbędne wyposażenie. Od września będzie się tu bawiło 50 dzieci. A na przygotowanie tych miejsc miasto dostało ok. 450 tysięcy złotych dotacji z programu Maluch Plus. W sumie prace w żłobku na Harcerzy Zatorowców kosztowały ok. 600 tys. złmówi Halina Mazur, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków.

Kwotę 180 tys. zł w ramach programu Maluch Plus miasto uzyskało także na utrzymanie 100 miejsc w trzech innych placówkach: 50 miejsc przy ul. Elsnera, 30 miejsc na ul. Franciszkańskiej i 20 miejsc na ul. Wyszyńskiego.

Najwyższa w tym roku, 2-mln. dotacja z programu Maluch Plus zostanie przeznaczona na budowę dwóch nowych żłobków. Przy ul. Kmicica na Olechowie powstanie 60 miejsc, zaś przy ul. Jugosłowiańskiej w Nowosolnej - 30 miejsc. Obie inwestycje będą warte 8 mln zł, w tym 2 mln zł mają pochodzić z dotacji.

- Wiele lat temu, gdy dzieci ubywało, na Harcerzy Zatorowców część budynku żłobka wynajęto pod usługi. Ale Teofilów przeżywa teraz boom mieszkaniowy, a wraz z nim przybywa rodzin z małymi dziećmi. Dlatego usługi ponownie musiały ustąpić dzieciom. Co bardzo cieszy tutejszą społecznośćmówi Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej z Teofilowa.

Dziś Łódź dysponuje około 2800 miejscami w publicznych żłobkach, zaś pod koniec 2019 roku ich ilość powinna wynieść ponad 2900.

źródło: mat. UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy