Reklama

Reklama

Łodzianie coraz częściej nie kasują biletów w komunikacji miejskiej. I wcale tego nie żałują

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łodzianie coraz częściej nie kasują biletów w komunikacji miejskiej. I wcale tego nie żałują - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak wynika z danych zaprezentowanych przez portal Cashless, łodzianie w II kwartale 2019 roku wydali prawie 2 mln złotych na bilety komunikacji miejskiej oferowane w aplikacjach na smartfony.

Reklama

W II kwartale 2019 roku użytkownicy aplikacji biletowych, wydali w skali kraju ponad 30 mln złotych. Łączna kwota transakcji wzrosła w ciągu omawianego kwartału o ponad 4 mln złotych w stosunku do poprzedniego okresu roku. Oznacza to, że bilety w telefonie to coraz bardziej popularna forma płacenia za korzystanie z komunikacji miejskiej.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że do popularyzacji takiego rozwiązania przyczynia się spora liczba aplikacji tego typu. Również władze miast włączają się promocję biletów w telefonie, licząc na to, że coraz więcej osób będzie chętnych zapłacić za przejazd w tej wygodnej formie, zamiast jechać na gapę.

Wydaje się więc, że mobilne bilety to rozwiązanie dobre dla wszystkich. Przede wszystkim jest jednak wygodne. Można zaryzykować również twierdzenie, że ten rodzaj płatności za bilety komunikacji będzie się w dalszej perspektywie nadal rozwijał.

Bilety w Łodzi

Jeśli chodzi o Łódź, to ogólna wartość zakupu biletów przez  komórkę wyniosła w II kwartale 2019 roku 1 786,5 mln złotych. Najpopularniejsze aplikacje to: zbiletem, Jakdojade oraz moBILET.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się Warszawa. Tutaj pasażerowie wydali prawie 11 mln złotych na bilety w komórkach. Na drugim miejscu znajduje się Kraków z kwotą 4,2 mln złotych. Podium zamyka Gdańsk z kwotą 3,3 mln złotych.

Najpopularniejszą aplikacją do kupowania biletów w skali kraju jest moBILET. Wartość transakcji wykonanych za jego pomocą w II kwartale 2019 roku wyniosła ponad 10 mln złotych. Na drugim miejscu znajduje się SkyCash z wynikiem ponad 9 mln złotych, a na trzecim – Jakdojade z kwotą 7,6 mln złotych.

Źródło: Cashless

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy