Reklama

Reklama

Łodzianie czekają na nową Sukcesję. Kiedy wielkie otwarcie centrum handlowo-rozrywkowego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pod inną nazwą i z nowymi pomysłem na przyciągnięcie klientów - tak o swoich planach inwestycyjnych mówił nowy nabywca łódzkiej Sukcesji.

Reklama

Minęło pół roku od dnia podpisania aktu notarialnego na sprzedaż „Sukcesji”. Centrum za 79,5 mln zł kupiła turecka spółka Amush Investment Group. Kiedy łodzianie ponownie ruszą na zakupy do tego niegdyś bardzo popularnego obiektu? 

Do sześć razy sztuka. Obiektem interesowali się Rosjanie i Ukraińcy, ostatecznie trafił jednak w ręce tureckiego biznesmena 

Sukcesja, która mieści się w sąsiedztwie kampusu Politechniki, od czerwca 2020 roku sto niemal pusta. Obecnie działają tam tylko lokale zlokalizowane na IV piętrze, czyli kręgielnia i kino. Mieszkańcy czekają jednak na moment, kiedy ponownie ruszą tam na zakupy. Ciekawi są również, jaki pomysł na to miejsce na nowy właściciel. 

Wiosną ubiegłego roku rada wierzycieli podjęła uchwałę dotyczącą przetargu numer sześć i nowej ceny wywoławczej za kupno obiektu. Cena Sukcesji została ustalona na 75 mln zł. Ostatni przetarg odbył się 29 marca. W procedurze udział wzięły trzy firmy Amush Investment Group, RG7, czyli Real Development oraz warszawska spółka Sev Poland. 

– Sukcesję sprzedano za 79,5 mln zł. Kupiła ją turecka spółka Amush Investment Group. Sąd wyznaczył termin płatności do 29 lipca. Do tego czasu formalności muszą zostać dopełnione. Spółka musi zapłacić, podpisany będzie akt notarialny. Wcześniej odwiedzali mnie Rosjanie, Ukraińcy, ale ostatecznie podczas licytacji wpłynęły trzy oferty - dwie polskie spółki, jedna zagraniczna –
mówiła wówczas Ewa Frontczak, syndyk Sukcesji. Przypomnijmy, że podczas pięciu poprzednich przetargów nikt się nie zgłosił, a cena galerii handlowej stopniowo malała. Początkowo wynosiła ona 126 mln zł, a następnie 120 mln zł, 99 mln zł, 85 mln zł i 80 mln zł. Mimo to nie było chętnych do kupna centrum. Ostatnia kwota była mniejsza aż o 51 mln od pierwszej oferty.  

Kiedy na zakupy do nowej Sukcesji? 

Po podpisaniu umowy syndyk „Sukcesji” tłumaczyła, że właściciel - Sabri Bekdas, musi przeprowadzić komercjalizację obiektu.
Jest to duża nieruchomość i myślę, że cały ten proces potrwa około roku.
Czy to oznacza, że w wakacje będziemy mogli już pójść na zakupy do zmodernizowanej Sukcesji? Niekoniecznie, według najnowszych informacji, inwestor chce otworzyć obiekt pod koniec roku. Jednak ma to być otwarcie z wielką pompą. Urząd Miasta w Łodzi zdradził, że według informacji, które otrzymał od biznesmena, będzie to bardziej centrum rozrywki niż handlu, na który inwestor nie zamierza zostawić zbyt wiele miejsca.
Przewidujemy wiele atrakcji dla rodzin, dzieci i młodzieży. Dużo takich rzeczy, których jeszcze w Łodzi nie ma 
 - zaznaczył. Najważniejszą nowością, ma być strefa zabaw dla dzieci, która powstanie na 22 tys. mkw. parteru. Ma to być raj dla dzieci, w którym będą miały elektryczne samochodziki, karuzele, trampoliny, sale do obchodów urodzin oraz place zabaw. Kolejne dwie kondygnacje zostaną przeznaczone pod handel, usługi i gastronomię. Łącznie dla ok. 100 podmiotów. Urząd Miasta powołując się na informacje, które posiada od właściciela, przyznaje, że negocjacje dotyczące najmu lokali już trwają i dotyczą ok. 90% dostępnej przestrzeni. Prócz nowych marek i sieci handlowych zainteresowanie lokalami wykazują ponoć także dawni najemcy Sukcesji, którzy są zainteresowani kontynuowaniem działalności w obiekcie. 
W gmachu pozostaną funkcjonujące tam nadal multipleks kinowy, klub fitness oraz kręgielnia, choć tę ostatnią czeka jeszcze modernizacja, która ma podnieść jej atrakcyjność dla użytkowników. Jest też pomysł na bar dla studentów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy