Reklama

Reklama

Łodzianie dostaną po kieszeniach. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej

Opublikowano:
Autor:

Łodzianie dostaną po kieszeniach. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej - Zdjęcie główne

Łodzianie dostaną po kieszeniach. Czekają nas podwyżki cen prądu, paliw i abonamentu RTV TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rok 2020 był dla wielu łodzian bardzo trudny ze względu na pandemię koronawirusa. Problemy finansowe raczej nie skończą się w 2021 roku. To w związku z podwyżkami stawek za prąd, śmieci czy telewizję.

Reklama

W 2020 roku tempo wzrostu cen mierzone wskaźnikiem inflacji w Polsce było najwyższe w ciągu ostatnich 9 lat. Nasz kraj był w czołówce państw Unii Europejskiej z najwyższą inflacją. 

!reklama!

Jak donoszą eksperci, w obecnym roku czekają nas niestety kolejne wzrosty cen. To w związku z podwyżkami opłat i nowymi podatkami, które weszły w życie od 1 stycznia.

Wiadomo, że wszyscy więcej zapłacimy m.in. za prąd i telewizję. W przypadku prądu taryfy poszły w górę o ponad 3%. To dodatkowe około 1,5 zł miesięcznie. Do tego dochodzi jeszcze opłata mocowa, co, zgodnie z wyliczeniami ekspertów, oznacza wzrost o ponad 10 zł dla większości gospodarstw domowych.

W 2021 roku musimy się także liczyć w podwyżkami za radio i telewizję. Abonament RTV za korzystanie z telewizji wzrośnie do 24,50 zł miesięcznie. Wzrośnie także opłata za używanie radia, która wyniesie do 7,50 zł.

Od początku roku znacząco wzrosły także ceny napojów słodzonych. To efekt wprowadzenia podatku cukrowego, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ.

W górę mają także pójść ceny paliw, choć, co ciekawe, w Łodzi na stacjach benzynowych mamy jedne z najniższych cen benzyny 95, 98 i ON. To w związku z poprawą sytuacji gospodarczej, która będzie miała bezpośrednie przełożenie na wzrost cen ropy naftowej.

W Łodzi czekają nas także podwyżki opłat za śmieci, choć jeszcze nie wiadomo jakie. Zgodnie z obecnie obowiązującą uchwałą od 1 lutego łodzianie zapłacą za śmieci 34 zł od osoby, a tzw. opłata podwyższona za niesegregowanie wyniesie 68 zł.  Bardzo jednak możliwe, że ostatecznie w życie wejdzie nowy projekt, który zakłada, że w zabudowie wielorodzinnej będzie obowiązywać opłata za śmieci powiązana ze zużyciem wody według stawki 9,60 zł za metr sześć., a zużycie będzie wyliczane według wskazań wodomierza za ostatnie 3 miesiące. Osoby które nie mają wodomierzy lub mieszkające w nowych budynkach/od niedawna będą rozliczane według średniego zużycia na osobę wskazanego w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 14.01.2002 r. Z kolei w zabudowie jednorodzinnej będzie obowiązywać opłata od osoby według stawki 34 zł od osoby. Natomiast w zabudowie mieszanej mieszkańcy będą płacić jak w zabudowie wielorodzinnej, a najemcy lokali od powierzchni użytkowej lokalu wg stawek: do 300 m kw. 1,40 zł za metr, za każdy metr powyżej 300 - 0,40 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy