Reklama

Reklama

Łodzianie nie lubią mieć długów. Raty kredytów hipotecznych spłacają regularnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łodzianie nie lubią mieć długów. Raty kredytów hipotecznych spłacają regularnie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na podstawie danych zaprezentowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego i opracowanych przez niezależnych ekspertów można stwierdzić, że łodzianie relatywnie systematycznie płacą raty kredytów mieszkaniowych. 

Reklama

Według danych przedstawionych przez KNF w 2018 roku liczba zagrożonych kredytów mieszkaniowych w skali kraju stanowiła tylko 1,7 proc. wszystkich kredytów hipotecznych. Ponadto, wartość kredytów, co do których istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą pozostać nie spłacone stanowiła tylko 2,5 proc. wartości wszystkich kredytów udzielonych w 2018 roku.

Jak wygląda sprawa w odniesieniu do poszczególnych miast? Łodzianie wypadają w tej klasyfikacji dobrze, ponieważ odsetek zagrożonych kredytów wynosi tylko 1,3 proc. w porównaniu do liczby wszystkich udzielonych kredytów hipotecznych w Łodzi. Bardziej zdyscyplinowani w płaceniu długów są tylko mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Poznania. Z kolei największy odsetek zagrożonych kredytów mieszkaniowych został wyliczony dla mieszkańców Trójmiasta.

Eksperci podkreślają, że biorąc pod uwagę dane z całego kraju, sytuacja udzielonych kredytów hipotecznych jest dobra. Nie widać zagrożenia masowych opóźnień w spłatach kredytów.

Źródło: Ceo.com.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy