Reklama

Reklama

Łodzianie pokazują, jak wydobyć się z czynszowych długów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łodzianie pokazują, jak wydobyć się z czynszowych długów  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ciągu ostatnich 5 lat do programu odpracowania zadłużenia czynszowego przystąpiło w Łodzi ponad 1000 dłużników. Ponad połowa z nich odpracowała już, sięgające nawet 50 tys. złotych, zaległości czynszowe. Program może być nie tylko sposobem na poradzenie sobie z długami, ale także możliwością wyjścia z kryzysu. 

Reklama

Jak do tej pory 524 lokatorów mieszkań komunalnych w Łodzi odpracowało w sumie 2,5 mln złotych należności. Odpracować zadłużenia czynszowe można m.in, w szkołach, domach kultury, domach opieki społecznej, w zoo i przy porządkowaniu zieleni miejskiej.

!reklama!

- Przystępujący do akcji mogą starać się o zatrudnienie w różnych łódzkich placówkach i instytucjach, w szkołach, domach kultury, domach opieki społecznej, w zoo i przy porządkowaniu zieleni miejskiej – mówi Izabela Wilkowska-Składowska, koordynator programu w Zarządzie Lokali Miejskich

Program odpracowania długów lokatorskich funkcjonuje od września 2015 roku i cieszy się coraz większą popularnością. Warunkiem uczestnictwa jest jednak odpracowanie w ciągu roku co najmniej 10 tys. złotych i terminowe regulowanie bieżących należności czynszowych.

- Istotne jest to, że w tym projekcie miejskim najważniejszy jest człowiek. Dzięki takiej ofercie wiele osób mogło wejść na nową drogę, uniknąć eksmisji, znaleźć pracę i uwierzyć, że można wyjść z poważnych kłopotów – powiedział Sławomir Granatowski, dyrektor Departamentu Rewitalizacji i Sportu UMŁ

Możliwość odpracowania należności czynszowych może być nie tylko jedyną możliwością na uniknięcie spirali długów, ale także sposobem na wyjście z życiowych kłopotów, przede wszystkim bezrobocia. Wielu uczestników programu znajduje stałe zatrudnienie w miejscach, gdzie odpracowywali zaległości finansowe.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy