Reklama

Reklama

Łodzianie skonstruowali prosty i tani respirator. Przekażmy tę informacje dalej! [WIDEO]

Opublikowano: ndz, 19 kwi 2020 14:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Są grupą inżynierów z Łodzi i Gdyni. Chcą czynnie brać udział w walce z koronawirusem.

Ich celem było stworzenie i dostarczenie w dużej ilości nieskomplikowanego, taniego i łatwo dostępnego respiratora z przeznaczeniem dla szpitali, który w sytuacji kryzysowej zapewni pomoc osobom chorym na COVID-19. Dysponują własnym zapleczem projektowym, produkcyjnym oraz technicznym, dzięki czemu mogą samodzielnie wytwarzać, serwisować oraz modernizować wytwarzane przez siebie respiratory.

Skąd pomysł?

Pomysł na stworzenie tego typu urządzenia zrodził się po licznych konsultacjach z personelem medycznym. Przeanalizowali również dostępność do zaawansowanej aparatury medycznej w innych krajach, w których doszło do przeciążenia służby zdrowia, ze względu na ogromną ilość osób wymagających intensywnej terapii. W Polsce możemy spodziewać się analogicznej sytuacji, dlatego istotne było przed gwałtownym przyrostem liczby osób chorych zaopatrzyć szpitale w dodatkową ilość respiratorów.

Urządzenie posiada wszystkie zaawansowane funkcje profesjonalnego respiratora, szczególnie tę najważniejszą przy infekcji koronawirusem - SIMV, a przy tym jest tani i jego przygotowanie zajmuje relatywnie niewiele czasu. Projekt powstał dzięki radom i pod nadzorem wybitnych polskich profesorów anestezjologii i pulmonologii.

Z uwagi na potrzebę szybkiej realizacji projektu oraz koszty, urządzenie nie jest certyfikowane. W związku z tym na chwilę obecną głównym zadaniem maszyny jest zastosowanie jako tzw. respiratora etycznego, który będzie stanowił pomost dla tych najbardziej potrzebujących do czasu, kiedy zwolni się certyfikowany respirator. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, tego typu urządzenia podlegać będą uproszonym procedurom i cały proces powinien ulec skróceniu.

Polski respirator - Ventilon - Covid-19

Źródło: Ventilon

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.