Reklama

Reklama

Łodzianie z zagranicy chcą wrócić do Łodzi! To efekt akcji „Kto chce wrócić do Łodzi?”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łodzianie z zagranicy chcą wrócić do Łodzi! To efekt akcji „Kto chce wrócić do Łodzi?” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Firma Antal zaprezentowała wyniki badania zlecone przez Urząd Miasta Łodzi. Wynika z niego, że co drugi łodzianin mieszkający za granicami Polski, chce wrócić do rodzinnego miasta. 

Reklama

Jak czytamy w raporcie, w krajach UE (oprócz Polski) żyje ponad 55 000 tysięcy łodzian, którzy wyjechali z naszego miasta przede wszystkim w celach zarobkowych. Największa część z nich to osoby w sile wieku - aż 76% mieści się w przedziale 26 - 50 lat.

!reklama!

Co ciekawe, najwięcej łodzian znalazło zatrudnienie w Niemczech (41%) oraz we Francji (18%), natomiast najbardziej zainteresowani powrotem są łodzianie mieszkający w Anglii, Belgii i Holandii.

Głównym powodem, dla którego łodzianie chcą wrócić do swojego miasta, jest propozycja wyższego wynagrodzenia. Jak wynika z raportu, średnim atrakcyjnym wynagrodzeniem dla łodzian przebywających za granicą jest 6 500 złotych brutto

Chociaż ciężko obecnie w Łodzi o takie pensje na wielu stanowiskach, to ten stan może niebawem ulec zmianie. Wynagrodzenia w Łodzi wciąż statystycznie rosną, a łódzki rynek jest jednym z czterech najbardziej interesujących ośrodków biznesowych w kraju. Mimo niskiego bezrobocia, w naszym mieście wciąż dostępnych jest kilka tysięcy ofert pracy.

Badanie łodzian mieszkających za granicą zostało zrealizowane na próbie 1033 respondentów, jako cześć akcji „Kto chce wrócić do Łodzi?” oraz w ramach opracowania raportu „Kapitał ludzki w Łodzi” – kompleksowego opisu regionalnego rynku pracy.

Celem badania było sprawdzenie, czy łódzki rynek pracy oferuje na tyle atrakcyjne perspektywy zawodowe, by skłonić łodzian do powrotu z migracji.

Pełny raport dostępny jest TUTAJ. 

źródło: antal.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy