Reklama

Reklama

Łodzianie zdecydowali! Gdzie jest bezpieczne w Łodzi, a gdzie nie? Poznaj wyniki. Zgadzasz się?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łodzianie zdecydowali! Gdzie jest bezpieczne w Łodzi, a gdzie nie? Poznaj wyniki. Zgadzasz się? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Portal Otodom, zapytał łodzian  jak oceniają miejsce, w którym mieszkają. Badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad 120 tys. osób. Można było przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Oceniano między innymi: bezpieczeństwo, komunikację, koszty życia, ekologię, relacje sąsiedzkie oraz dostępność sklepów i  atrakcji kulturalnych. Ujawniamy, która dzielnica Łodzi jest zdaniem naszych mieszkańców najbezpieczniejsza.

Reklama

!reklama! 

Czy mieszkańcy Łodzi czują się bezpiecznie na ulicach swojego miasta? Gdzie można bez obaw spacerować po zmroku, a których okolic lepiej unikać? W której dzielnicy dzieci mogą bezpiecznie bawić się poza domem? Mieszkańcy Łodzi wskazali najbezpieczniejsze i najmniej bezpiecznych dzielnice w mieście. Sprawdź wyniki raportu!

Na potrzeby Rankingu Dzielnic zadano pytanie, które dzielnice Łodzi są uważane za najbezpieczniejsze. Dowiedzieliśmy się też, których okolic lepiej unikać. Zapraszamy do lektury!

Zwycięzcą rankingu dzielnic Łodzi została bezapelacyjnie Retkinia. Dzielnica ta zyskała najwyższą notę zarówno w kategorii spokojnego poruszania się po okolicy, także po zmroku, jak i braku zagrożeń dla dzieci. Kolejne miejsca na liście, z niewielką stratą do lidera, zajęły Radogoszcz i Widzew. Warto zauważyć, że dla Radogoszcza to spory awans – w pierwszej edycji rankingu Otodom dzielnica ta zajęła dopiero piątą lokatę. Na czwartej pozycji uplasował się zwycięzca pierwszej edycji zestawienia, Teofilów. Ocena bezpieczeństwa w tej dzielnicy w ciągu ostatnich dwóch lat wyraźnie się pogorszyła.

Pięć najbezpieczniejszych dzielnic Łodzi zdaniem mieszkańców to:

  • Retkinia
  • Radogoszcz
  • Widzew
  • Teofilów-Wielkopolska
  • Górna
– Na Retkini mieszkają w większości rodziny i osoby starsze. Jest tu wielu mieszkańców z dużym stażem, przez co ludzie są mniej anonimowi. Relacje między sąsiadami są dosyć silne. Pozwala to łatwiej zdiagnozować zagrożenie czy też obecność osób niepożądanych. Zadbana okolica również buduje pozytywne wrażenie u lokalnej społeczności. To wszystko wpływa na wysokie poczucie bezpieczeństwa w tej części miasta – informuje Adrian Truchta z biura Trust Nieruchomości.

W pierwszej edycji Rankingu Dzielnic Łodzi w kategorii najbezpieczniejszych lokalizacji na drugim miejscu uplasowało się Śródmieście. Dziś dzielnica ta jest na czele zestawienia – tyle że w kategorii okolic najbardziej niebezpiecznych. Tak słaba ocena jest w dużej mierze efektem obaw łodzian o dzieci poza domem w centrum miasta.

– Śródmieście cechuje duże zagęszczenie ruchu samochodowego, pieszego, większy hałas. Ludzie są bardziej anonimowi. Niebezpieczne zdarzenia są szczególnie nagłaśniane i budują negatywny obraz Śródmieścia. W wielu miejscach można zobaczyć zaniedbane budynki. Czynniki te potrafią wzbudzić poczucie niepokoju u osób bardziej wrażliwych – mówi Adrian Truchta, Trust Nieruchomości.

Łodzianie oceniają bezpieczeństwo w swoim mieście na cztery z minusem lub mocną trójkę – zależnie od dzielnicy. Ankietowani najpewniej czują się w Retkinii i Radogoszczu, zaś najmniej komfortowo w Śródmieściu, które w ich oczach mocno straciło w ostatnich dwóch latach.

 Źródło: Otodom

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy