Reklama

Reklama

Łódzka Kolej Aglomeracyjna rośnie w siłę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzka Kolej Aglomeracyjna rośnie w siłę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Transportu Kolejowego zamieścił na swojej stronie internetowej dane dotyczące przewozów pasażerskich w 2018 roku. Bardzo dobrymi wynikami może pochwalić się Łódzka Kolej Aglomeracyjna. 

Reklama

Łodzianie oraz mieszkańcy okolicznych miast bardzo lubią podróżować koleją. Pokazują to statystyki. Nasz łódzki przewoźnik, Łódzka Kolej Aglomeracyjna może pochwalić się dobrą punktualnością.

Jak pokazują dane UTK w 2018 roku w 95,3 proc. przypadków pociągi ŁKA przyjeżdżały na czas. Choć jest to spadek o 0,5 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, to i tak łódzkie pociągi wciąż są jednymi z najpunktualniejszych w kraju. Dla porównania PKP Intercity nie spóźniło się tylko w 70,4 proc. swoich kursów.

Łódzkie Koleje Aglomeracyjne mogą także pochwalić się coraz większą liczbą pasażerów. W 2018 roku przewoźnik znalazł się na 3. miejscu w kraju pod względem procentowego przyrostu liczby przewiezionych pasażerów. Ogółem ŁKA posiada (dane za rok 2018) 1,52 proc. udział rynku przewozów pasażerskich w Polsce. Biorąc pod uwagę te dane nie należy się dziwić także innemu wynikowi.

Województwo łódzkie awansowało z 7. na 5. miejsce w zestawieniu częstotliwości podróży kolejowych mieszkańców. W naszym regionie zatem coraz częściej podróżuje się koleją, a pasażerowie bardzo chwalą sobie usługi łódzkiego przewoźnika.

W skali kraju można zauważyć wzrost liczby pasażerów kolei. W 2018 UTK zanotował wzrost liczby osób podróżujących koleją ogółem o 2,2 proc. w porównaniu z rokiem 2017. Wraz ze zwiększoną liczbą podróżnych rosną także zyski przewoźników. W 2018 roku zanotowali oni 6,14 mld złotych przychodów.

Źródło: UTK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy