Reklama

Reklama

Łódzka kultura w sieci. Wyłoniono 30 pomysłów, które będą zrealizowane w internecie [LISTA PROJEKTÓW]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzka kultura w sieci. Wyłoniono 30 pomysłów, które będą zrealizowane w internecie [LISTA PROJEKTÓW] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Został zakończony nabór na Kultugranty 2.0. – program wsparcia dla twórców i artystów, który zakłada realizację wydarzenia w internecie.

Reklama

!reklama! 

Wyłonionych zostało ponad 30 najciekawszych pomysłów, które będą zrealizowane w sieci.

Podcasty, słuchowiska, seriale on-line, koncerty na żywo i spektakle teatralne dla dzieci to tylko niektóre z projektów dofinansowanych przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.

To 4. edycja programu „Kultugranty”, a pierwsza, ze względu na okoliczności, w wyjątkowej formule.

Organizatorzy zdecydowali się na kontynuację programu w odpowiedzi na niezwykłą aktywność łódzkich artystów w sieci w czasie epidemii koronawirusa.

- Bacznie obserwujemy dynamiczne zmiany, które zachodzą w uczestnictwie w kulturze na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Jesteśmy świadkami niezwykłego zaangażowania twórców i ich kreatywności w sieci, dlatego zdecydowaliśmy się na przyznanie wsparcia ponad 30 projektom spośród kilkuset zgłoszonych wniosków – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

W zwycięskiej puli znajduje się cykl koncertów na żywo Macieja Tubisa w ciekawych architektonicznie łódzkich przestrzeniach, podcasty poświęcone 75-leciu Łodzi Filmowej, interaktywna wystawa fotografii, internetowy spektakl dla dzieci „Baśń się plecie”, a nawet projekt zakładający realizację komiksu i wideobloga na czas pandemii. W ramach Kultugrantów 2.0. łodzianie będą mogli uczestniczyć także w koncercie on-line, który stanowi przegląd łódzkiej sceny muzycznej.

- Jednym z projektów na styku kultury i partycypacji społecznej, który zdecydowaliśmy się wyróżnić jest „Szlakiem ginących zawodów”, czyli dwa wirtualne spacery po zakładach rzemieślniczych. To też element łódzkiego krajobrazu i łódzkiej kultury, który może stanowić znaczące wsparcie dla przedstawicieli ginących zawodów w tym wymagającym czasie – mówi Daria Głowacka z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

- Chcemy, aby Kultugranty stanowiły wsparcie dla działań artystycznych twórców, którzy z uwagi na pandemię koronawirusa nie mogą normalnie tworzyć i spotykać się z publicznością. To początek działań związanych z sektorem kreatywnym i mam nadzieję, że przeznaczone wsparcie finansowe będzie startem i impulsem do rozwoju tego typu wydarzeń. – podsumowuje Maciej Łaski, dyrektor ŁCW.

Źródło: ŁCW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy