Reklama

Reklama

Łódzka policja apeluje do kierowców. Pamiętajcie o korytarzu życia. Statystyki kolizji z udziałem karetek czy radiowozów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzka policja apeluje do kierowców. Pamiętajcie o korytarzu życia. Statystyki kolizji z udziałem karetek czy radiowozów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do około 10 zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów uprzywilejowanych - np. karetek, radiowozwów - dochodzi w ciągu roku w Łodzi. Komenda Miejska Policji apeluje do kierowców, by pamiętali o korytarzu życia. Tam gdzie potrzebna jest interwencja pogotowia, policji czy straży pożarnej liczy się czas, praktycznie każda sekunda.

Reklama

- Rola pojazdów uprzywilejowanych jest wyjątkowa - podkreśla asp. sztab. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Bądźmy wyczuleni na ich obecność. Nasza nieuwaga, roztargnienie, czy brak dobrej woli i wyobraźni, mogą spowodować, że zabraknie kilku cennych sekund.

!reklama!

10 kolizji w roku w Łodzi z udziałem pojazdów uprzywilejowanych

W czasie pandemii jesteśmy szczególnie roztargnieni. Martwimy się o zdrowie swoje i swoich najbliższych, o pracę, biznesy. Przejawia się to niekiedy brakiem koncentracji za kierownicą.

Na nasze roztargnienie za kółkiem wpływa też głośna muzyka. Zdarza się, że nie słyszymy karetki czy radiowozu na sygnale, a przecież w dobie pandemii służby medyczne poruszają się po drogach częściej, zwłaszcza służby medyczne.

Skala zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów uprzywilejowanych nie jest duża w Łodzi - około 10 rocznie. To głównie kolizje. Trzeba mieć jednak świadomość, że przez zdarzenie drogowe karetka czy policja mogą nie dotrzeć na czas do osób potrzebujących pomocy.

Niekiedy dochodzi też do wypadków. Jedno z ostatnich wydarzeń miało miejsce jesienią 2020 roku.

- Na Rondzie Inwalidów (Puszkina-Rokicińska) doszło wówczas do wypadku z udziałem transportu medycznego - wyjaśnia asp. sztab. Marzanna Boratyńska. - Wówczas dwie osoby zostały poszkodowane, bo pojazd dachował.

Łódzka policja apeluje: pamiętajmy o korytarzu życia

Policja w Łodzi apeluje o szczególną ostrożność na drogach, zwłaszcza, że warunki nie należą ostatnio do najlepszych.

Pojazdy uprzywilejowane to nie tylko radiowozy, karetki czy wozy bojowe straży pożarnej. Zgodnie z kodeksem drogowym to również:

  • pojazdy Służby Ochrony Państwa,
  • samochody sił zbrojnych,
  • samochody Służby Więziennej,
  • służby parków narodowych,
  • pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego,
  • Służby Ochrony Kolei,
  • auta Pogotowia Energetycznego
  • samochody Pogotowia Gazowego.
Drogi w Łodzi bardzo często się korkują. Kierowcy muszą więc pamiętać o korytarzu życia, by pojazdy uprzywilejowane mogły jak najszybciej pokonać zator.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy