Reklama

Łódzki Budżet Obywatelski 2021. Mieszkańcy stawiają na zieleń, sport i rekreację [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzki Budżet Obywatelski 2021. Pierwszy etap już za nami – w tym roku mieszkańcy złożyli 1063 wnioski. Najwięcej z nich dotyczyło zieleni i rekreacji. Zgłoszenia były nadsyłane pocztą, w formie papierowej oraz drogą elektroniczną.

Łódzki Budżet Obywatelski 2021. Łodzianie chcą więcej zieleni, sportu i rekreacji

!reklama!

W ramach 9 edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy złożyli 933 wnioski elektronicznie a 130 w formie papierowej. Ostateczna liczba wniosków może się nieznacznie zmienić, ponieważ mogą jeszcze spływać wnioski wysłane pocztą.

- Około 25% to projekty zielone, kolejne 25% to drobna infrastruktura, taka jak ławki, czy kosze, tuż za nimi ulpasowały się projekty dotyczące sportu i rekreacji – informuje Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.

Przykładem realizacji Budżetu Obywatelskiego jest ulica Stefanowskiego, gdzie powstaje woonerf. 

sprawdź również: Parking Łódź. Z centrum Łodzi znikną kolejne miejsca parkingowe. Zamiast nich - zielony pasaż i nowa droga [zdjęcia]

Łódzki Budżet Obywatelski. Mieszkańcy autorami przebudowy ul. Stefanowskiego  

Przebudowana zostanie między ul. Potza, a ul. Radwańską. Koncepcję przebudowy przygotowali łodzianie.

- Ulica po przebudowie ma być zieloną przestrzenią, przeszywającą tkankę miejską, łączącą ze sobą dwa kampusy Politechniki Łódzkiej oraz okoliczne tereny zielone, będąc strefą spokoju i wytchnienia od miejskiego zgiełku. – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Przy pracach uczestniczył zespół projektowy, którymi członkami są studenci Politechniki Łódzkiej: Patryk Wacławiak, Milena Rypa, Daria Bartosik i Jan Kowalski.

Ulica po przebudowie będzie miejskim podwórcem, którego przestrzeń przeznaczona będzie dla wszystkich użytkowników ruchu.

- Podczas przebudowy usunięte zostaną kolizje z uzbrojeniem podziemnym, ustawione zostanie nowe oświetlenie i pojawią się elementy małej architektury jak ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik 

Zakres prac obejmuje również skrzyżowanie z ulicami Radwańską i Potza. Całości dopełnią drzewa i niska zieleń.

Budowa zakłada pielęgnację istniejącej zieleni, nowe nasadzenia, stworzenie strefy rekreacji biernej z ławkami, stojakami dla rowerów oraz miejsc parkingowych, na których, gdy zrobi się ciepło, auta zastąpią ogródki gastronomiczne.

To nie koniec. Na ulicy ma być ograniczony ruch samochodowy, więc projekt obejmuje też budowę ciągów pieszych i rowerowych. Zmodyfikowane mają być też skrzyżowania z ulicami Radwańską i Potza. Tak, aby były wygodne dla ruchu rowerowego. Woonerf powstanie jeszcze w tym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy