Reklama

Reklama

Łódzki magistrat stracił 4 mln unijnej dotacji – oczekujące na remont placówki kultury nie otrzymają wsparcia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzki magistrat stracił 4 mln unijnej dotacji – oczekujące na remont placówki kultury nie otrzymają wsparcia - Zdjęcie główne

Łódzki magistrat stracił 4 mln unijnej dotacji – oczekujące na remont placówki kultury nie otrzymają wsparcia (fot. fb Marcin Gołaszewski) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto obiecało dołożyć 1/3 kwoty na remont siedziby Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” oraz Domu Kultury „Widok”. Magistrat zdecydował jednak, że nie ma środków na ten cel, tym samym zewnętrzna dotacja przepadła.

Reklama

Obydwa budynki pilnie potrzebują remontu. Dyrektor Widzewskich Domów Kultury ma żal do magistratu, ponieważ obietnica nie zostanie spełniona po raz kolejny.

!reklama!

- Myśmy nie byli stroną. Zarząd Inwestycji Miejskich i miasto mieli ten remont zrealizować - mówi Dorota Kaniewska-Frątczak, dyrektor Widzewskich Domów Kultury.

Sprawy nie komentuje dyrektor ZIM, Agnieszka Kowalewska-Wójcik, a prezydent miasta tłumaczy, że sprawa remontów nie była w tym momencie priorytetem.

Sekretarz miasta, Wojciech Rosicki tłumaczy, że w momencie podejmowania ostatecznych decyzji o remontach miasto znalazło się w trudnej sytuacji finansowej z powodu pandemii.

- W momencie kiedy się pojawiła epidemia pokazywaliśmy działania, które są konieczne do tego, żeby ratować budżet. Musieliśmy podejmować bardzo trudne decyzje o redukcji wydatków. I stąd wynikają te problemy. - tłumaczy sekretarz miasta.

W tej sprawie rozpoczęli interwencję przewodniczący Rady Miejskiej, Marcin Gołaszewski oraz radny Radosław Marzec, przewodniczący klubu PiS.

- Takie inwestycje należy i trzeba wykorzystywać, bo w ten sposób nadrabiamy zaległości, które mamy jako miasto, społeczność – Mówi Marcin Gołaszewski, radny KO.

Radosław Marzec dodaje, że na ten cel można było wykorzystać środki z tarczy dla samorządowców.

Źródło: TVP3 Łódź, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy