Reklama

Reklama

Łódzkie akweny zapraszają w upalne dni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzkie akweny zapraszają w upalne dni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jedną z wakacyjnych ofert w Łodzi stanowią specjalnie przygotowane na letni sezon akweny wodne. Rekordy popularności jak zwykle biją Arturówek oraz Stawy Jana. Także Stawy Stefańskiego w miniony weekend gościły ok. 3 tys. osób.

Reklama

W upalne dni najlepiej czujemy się nad wodą. Na szczęście miejsc, w których można się ochłodzić i popluskać w Łodzi nie brakuje. Pierwsze dni lata łodzianie chętnie spędzają na miejskich kąpieliskach. W miniony długi weekend z obiektów MOSiR skorzystało 30 tys. osób.

Jest bezpiecznie
Jak poinformował Eryk Rawicki - dyrektor MOSiR, w miniony weekend na samych tylko Stawach Stefańskiego wypoczywało ok. 3 tys. osób, ale największą popularnością cieszą się Arturówek i Stawy Jana. Mieszkańcy  mogą - w opinii Rawickiego - być spokojni o jakość wody łódzkich akwenów. Nad bezpieczeństwem plaż oznaczonych jako strzeżone czuwają ratownicy.

- W każdym z akwenów woda jest czysta, co potwierdziły badania sanepidu, jest bezpiecznie bo ratownicy czuwają i jest gratis. Z kolei na naszych pływalniach uczniowie mają tańsze bilety, trzeba mieć oczywiście legitymację, aby z ulgi skorzystać – dodaje dyrektor MOSiR.

Odnowione obiekty
Rewitalizowane ostatnio w obrębie Łodzi obiekty rekreacyjne zyskały nowe życie. Mieszkańcy mogą się cieszyć wypoczynkiem na zupełnie odnowionym Młynku czy Stawach Stefańskiego, gdzie ze 150 ton świeżego piasku powstała nowa plaża. Na potrzebę tego typu inwestycji wskazuje wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie mieszkańców wypoczynkiem na świeżym powietrzu, chyba nikt nie ma wątpliwości, że inwestycje w obiekty rekreacyjne były bardzo potrzebne – mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

Największą metamorfozę przeszły Stawy Stefańskiego i Młynek, i każdy z tych obiektów jest dosłownie oblegany. Podobnie jak Arturówek i Stawy Jana, ale też pływalnie. Zapraszam uczniów, którzy nie wyjechali z miasta: tutaj też jest woda, plaża, słońce – zachęca T. Trela.

Nie tylko nad wodą
Poza ofertą wypoczynku nad wodą, dzieci i młodzież mogą korzystać z półkolonii, na które wciąż są dostępne pojedyncze miejsca. Informacji na temat wakacyjnych zajęć można zasięgać w szkołach. Od 1 lipca ruszają propozycje dla amatorów sportu, np. w ramach programu „Trener Osiedlowy” i Technikum Piłkarskiego MOSiR Łódź, na terenie Orlika przy ul. Karpackiej 61. Większość zajęć sportowych nie wymaga zapisów i zobowiązań, poza dobrym humorem, którego w czasie wakacji nikomu nie powinno brakować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy