Reklama

Reklama

Łódzkie inwestycje pełne historii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Łódzkie inwestycje pełne historii - Zdjęcie główne

Inwestycje w Łodzi | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszanka historii i współczesności – tak w ogromnym skrócie można opisać i podsumować łódzką architekturę. Jej cechą charakterystyczną jest bowiem duża różnorodność i współistnienie nowych zabudowań ze starymi kamienicami, fabrykami i obiektami zrewitalizowanymi. Właśnie te połączenia decydują o wyjątkowości łódzkiego krajobrazu.

Reklama

Barwą Łodzi jest ceglana czerwień

Niewiele miast budzi od razu tak żywe skojarzenia kolorystyczne, jak Łódź, która niezmiennie przywodzi na myśl czerwoną cegłę i charakterystyczną architekturę industrialną. Trudno się temu dziwić – to właśnie Łódź była niegdyś największym ośrodkiem krajowego przemysłu włókienniczego i to właśnie w tym mieście wznoszone były gmachy fabryk, magazynów i zakładów produkcyjnych, a ich podstawowym budulcem była właśnie czerwona cegła, która na dobre wkomponowała się w miejski krajobraz Łodzi.

O fabrycznej historii miasta przypominają zachowane i zrewitalizowane budynki, jak Manufaktura lub magazyny Scheiblera przy ulicy Tymienieckiego. Czerwona cegła pojawia się również w zupełnie nowych miejscach – po materiał ten sięgają bowiem także współcześni budowniczy, którzy potrafią docenić spójną estetykę miasta. Przykładem takiej inwestycji jest Nowa Przędzalnia Murapol, która została nagrodzona w Rankingu Inwestycji portalu RynekPierwotny.pl.

Wyjątkowe miejsce do życia

Nie tylko historyczny i postindustrialny krajobraz Łodzi czyni z tego miasta tak ciekawe miejsce do życia. Ważną kwestią jest również jego dynamiczny rozwój, wzrost liczby mieszkańców, a także coraz liczniejsze inwestycje i zupełnie nowe perspektywy na rynku pracy.

Nieruchomości w Łodzi przyciągają uwagę inwestorów, klientów biznesowych, a także osób szukających wygodnego miejsca do życia. We wrześniu na portalu RynekPierwotny.pl pojawiły się aż 664 nowe oferty nieruchomości, a łączna liczba oferowanych na portalu mieszkań w Łodzi to niemal 3,5 tysiąca. Średnia cena metra kwadratowego wynosi 7719 złotych.

Inwestycje łączące nowoczesność i historię

W wielu nowych łódzkich inwestycjach widać chęć zachowania historycznego krajobrazu miasta, co nie pozostaje obojętne dla kupujących i dla inwestorów. W Rankingu Inwestycji przeprowadzonym przez portal RynekPierwotny.pl pierwsze miejsce zajęła inwestycja Murapol – Apartamenty Piłsudzkiego. Estetyka osiedla nawiązuje do ceglanych fabryk. Na drugim miejscu znalazła się inwestycja tej samej firmy – Nowa Przędzalnia, która powstała na terenie dawnej przędzalni wełny czesankowej, do czego nawiązuje jej architektura, a także zabytkowa wieża, którą zachowano. Trzecie miejsce na podium zajęła inwestycja Perła Piotrkowska, która znajduje się w samym sercu miasta, w sąsiedztwie historycznych kamienic. By poznać szczegóły zestawienia, warto odwiedzić stronę: https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/lodz/ocena-q3-2021/

Iwona Sroka z firmy Murapol nie ma wątpliwości, co do tego, że zainteresowanie łódzkimi nieruchomościami, a w szczególności inwestycjami nawiązującymi do historii miasta, szybko nie przeminie. Łodzianie cenią postindustrialny charakter swego miasta, a dla osób spoza Łodzi to właśnie jej architektura jest jednym z wielu powodów, dla których warto przyjechać z wizytą lub nawet zostać w Łodzi na dłużej.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy