Reklama

Reklama

Łódzkie. Marszałek wraz z Zarządem otrzymali absolutorium za wykonanie budżetu. Radni udzielili wotum zaufania [WIDEO | ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 29 cze 2020 20:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łódzkim Domu Kultury, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, zorganizowana została sesja absolutoryjna Sejmiku Województwa Łódzkiego. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu i krótkiej dyskusji, radni udzielili zarządowi absolutorium.

Reklama

Zgodnie z Ustawą o samorządzie województwa, Zarząd najpierw przedstawił Raport o stanie województwa łódzkiego. Dokument omówił marszałek Grzegorz Schreiber, zwracając uwagę na realizację najważniejszych założeń, jakie podjął zarząd w ubiegłym roku.

!reklama! 

Marszałek podkreślił dobrą współpracę z rządem i realizację wspólnych działań. Zwrócił uwagę również na działania podjęte przez zarząd, które wykraczają poza standardowe, określone w ustawach. To m.in. wsparcie leczenia bezpłodności u mieszańców regionu, regularne dotacje dla spółek wodnych i zapobieganie skutkom suszy, a także duże inwestycje infrastrukturalne, w tym dofinansowanie linii tramwajowych łączących z Łodzią inne miasta aglomeracji.

Raport o stanie województwa łódzkiego (pdf) >>>

Po dyskusji Zarząd Województwa Łódzkiego otrzymał wotum zaufania. Za jego udzieleniem głosowało 18 radych, 9 było przeciw, a 3 wstrzymało się.

Wykonanie budżetu województwa łódzkiego za 2019 rok

Kolejnym punktem obrad było wykonanie budżetu województwa w 2019 r. Skarbnik województwa Michał Miazek w sprawozdaniu przypomniał, że dochody województwa wyniosły 992 mln zł. Złożyły się na nie m.in. zdecydowanie wyższe niż w roku poprzednim wpływy z podatków PIT i CIT. Wydatki wyniosły 1 mld 65 mln zł. Deficyt został pokryty środkami z lat ubiegłych.

Po przedstawieniu uwag i dyskusji nad wykonaniem budżetu, Zarząd Województwa Łódzkiego otrzymał absolutorium stosunkiem głosów: 18 za, 11 przeciw, 3 radnych wstrzymało się od głosu.

Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego (cz. 1)

 

Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego (cz. 2)

Źródło: UMWŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.