Reklama

Reklama

Łódzkie morze. To nie Bałtyk, a jezioro godzinę od Łodzi. Doskonałe na upalny weekend. Zobacz! [ZDJĘCIA | WIDEO]

Opublikowano: sob, 22 sie 2020 05:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miejsca z jeziorami przyciągają plażami, portami i żeglarską przygodą. Nad jeziorem można naprawdę wiele robić. Także w województwie łódzkim.

Wśród krajobrazów kulturowych Polski, województwo łódzkie zalicza się do miejsc i obszarów o unikalnych wartościach. Łódzkie obfituje w zabytki, unikalną manufakturę architektoniczną, znakomite miejsca do aktywnego odpoczynku, bogate tradycje folklorystyczne, jak również odznacza się niepowtarzalnymi walorami kulturalnymi.

 !reklama!

Marzy nam się prawdziwa żeglarska wyprawa? Jeziorsko czeka na całe rodziny!

Chcecie popływać na pontonie, zagrać w siatkówkę, spędzić romantyczne chwile przy ognisku? To wszystko jest możliwe i to kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi. Województwo łódzkie kusi turystycznymi atrakcjami, na bazie których można zorganizować naprawdę ciekawy weekendowy wypoczynek nad jeziorem.

Zbiornik Jeziorsko to sztuczny zbiornik retencyjny, utworzony w 1986 r. poprzez spiętrzenie środkowego biegu Warty zaporą betonową o wysokości 12 metrów. Długość zbiornika wynosi 16.3 km, szerokość waha się od 1.8 do 3.5 km a powierzchnia do 4230 hektarów. Zbiornik wykorzystywany jest głównie dla potrzeb rolnictwa, służy jednak również turystyce i rekreacji. Nad brzegiem zbiornika leżą znane miejscowości wypoczynkowe: Brodnia, Popów i Pęczniew.

Zbiornik położony na rzece Warcie na północ od miasta Warty. Znajduje się w zachodniej części województwa łódzkiego, północno - zachodni fragment zbiornika znajduje się w województwie wielkopolskim.

Zbiornik położony jest w krajobrazie rolniczym, otoczony głównie gruntami ornymi, tylko w południowej części są łąki i pastwiska. Brak jest większych kompleksów leśnych w pobliżu zbiornika, jedynie koło Glinna znajdziemy kompleks leśny. W części wschodniej brzeg ma postać skarp i klifów.

W części zachodniej od Jeziorska do Ostrowa Warckiego jest betonowa opaska. Większość linii brzegowej porośnięta jest wierzbą. Prawie cały obszar cofki porośnięty jest zaroślami wierzbowymi. W południowej części zbiornika, znajduje się rezerwat ornitologiczny, całość zbiornika jest obszarem naturowym.

Ogromne wrażenie robi zalew, gdy przejeżdżamy obok niego samochodem. Warto tu wrócić, kiedy mamy nieco wolnego czasu. I wtedy można w całości odkryć to miejsce.

Zbiornik Jeziorsko z "lotu ptaka"

Jeziorsko okolice Tamy

Plaża Pęczniew

Jeziorsko #urlopwkraju

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.