Ze względu na sytuację epidemiczną na świecie konieczne stało się częste monitorowanie stanu czystości miejsc użytku wspólnego oraz działania na rzecz zwiększenia świadomości w zakresie przestrzegania higieny.
!reklama!
Wśród wybranych miejsc poddanych analizie bakteriologicznej przez PSG Polska i krakowskie Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek znalazły się: bankomaty, galerie handlowe, sklepy spożywcze, autobusy miejskie oraz dworce PKP.
Łódź w czołówce pod względem czystości
Z badań wynika, że Łódź, z łącznym wynikiem 1470 znalezionych bakterii, jest liderem całego zestawienia. W czołówce na kolejnych miejscach wśród najczystszych miast uplasowały się Bydgoszcz i Kraków. Podsumowując wszystkie kategorie najgorzej w badaniu wypały Poznań, Katowice oraz Gdańsk.W kategorii najczystsze bankomaty Łódź zajęła drugie miejsce – za Gdańskiem i przed Bydgoszczą. W tym zestawieniu najbrudniejsze okazały się bankomaty w Poznaniu i Warszawie.
Nasze miasto znalazło się na podium (za Gdańskiem i Bydgoszczą) w badaniu bakteriologicznym galerii handlowych; stawkę zamknęły Lublin i Katowice. Na trzecim miejscu byliśmy również pod względem czystości wózków sklepowych (za Poznaniem i Katowicami); niechlubnym zwycięzcą tego rankingu został Gdańsk.
Tylko w jednym z badań znaleźliśmy się w drugiej piątce – Łódź zajęła dopiero siódme miejsce pod względem czystości dworców PKP. Pod tym względem najlepiej poradziły sobie Białystok, Wrocław i Bydgoszcz, a najgorzej – Gdańsk i Poznań.
Łódzka komunikacja miejska najczystsza
Łódź okazała się bezkonkurencyjna w pod względem liczby bakterii znalezionych w komunikacji miejskiej. W tym zestawieniu wygraliśmy z drugim Krakowem i trzecim Lublinem.
Jest okazja, to się chwalimy ;) Łódzka komunikacja miejska najczyściejsza/najczystsza ;) w Polsce :) Według rankingu PSG...
Opublikowany przez MPK-Łódź Sp. z o.o. Środa, 27 stycznia 2021
Przypominamy, że komunikacja miejska w Łodzi od listopada 2020 prowadzi badania na temat skuteczności zastosowania w pojazdach MPK oczyszczaczy powietrza, mających za zadanie wychwytywać szkodliwe bakterie, wirusy i grzyby.
MPK mówi o nawet stuprocentowej skuteczności wprowadzonej technologii. Urządzenia najpierw zatrzymują czynniki szkodliwe – alergeny, sierść, kurz, grzyby, pleśnie, a następnie są one likwidowane przy pomocy ozonu.
– Jeśli urządzenie to sprawdzi się w eksploatacji zamontujemy je we wszystkich pojazdach, w których będzie to technicznie możliwe – mówił w listopadzie zeszłego roku Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź.
Dodatkowo w nocy, na zajezdni, przeprowadzane jest automatyczne ozonowanie, dzięki czemu cały pojazd jest dokładnie zdezynfekowany i rano biologicznie czysty może wyruszyć na linie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.