Reklama

Reklama

Łódzkie MPK najczystsze w Polsce! Badanie przeprowadzono w 10 największych miastach. Zgadzacie się?

Opublikowano: śr, 27 sty 2021 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kontrole przeprowadzone przez PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa polegały na analizie pod względem występowania bakterii 5 miejsc, z którymi mieszkańcy mają największy, codzienny kontakt. Jak wypadły w Łodzi?

Ze względu na sytuację epidemiczną na świecie konieczne stało się częste monitorowanie stanu czystości miejsc użytku wspólnego oraz działania na rzecz zwiększenia świadomości  w zakresie przestrzegania higieny.

!reklama!

Wśród wybranych miejsc poddanych analizie bakteriologicznej przez PSG Polska i krakowskie Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek znalazły się: bankomaty, galerie handlowe, sklepy spożywcze, autobusy miejskie oraz dworce PKP.

Łódź w czołówce pod względem czystości

Z badań wynika, że Łódź, z łącznym wynikiem 1470 znalezionych bakterii, jest liderem całego zestawienia. W czołówce na kolejnych miejscach wśród najczystszych miast uplasowały się Bydgoszcz i Kraków. Podsumowując wszystkie kategorie najgorzej w badaniu wypały Poznań, Katowice oraz Gdańsk.

W kategorii najczystsze bankomaty Łódź zajęła drugie miejsce – za Gdańskiem i przed Bydgoszczą. W tym zestawieniu najbrudniejsze okazały się bankomaty w Poznaniu i Warszawie.

Nasze miasto znalazło się na podium (za Gdańskiem i Bydgoszczą) w badaniu bakteriologicznym galerii handlowych; stawkę zamknęły Lublin i Katowice. Na trzecim miejscu byliśmy również pod względem czystości wózków sklepowych (za Poznaniem i Katowicami); niechlubnym zwycięzcą tego rankingu został Gdańsk.

Tylko w jednym z badań znaleźliśmy się w drugiej piątce  – Łódź zajęła dopiero siódme miejsce pod względem czystości dworców PKP. Pod tym względem najlepiej poradziły sobie Białystok, Wrocław i Bydgoszcz, a najgorzej – Gdańsk i Poznań.

Łódzka komunikacja miejska najczystsza

Łódź okazała się bezkonkurencyjna w pod względem liczby bakterii znalezionych w komunikacji miejskiej. W tym zestawieniu wygraliśmy z drugim Krakowem i trzecim Lublinem.

Jest okazja, to się chwalimy ;) Łódzka komunikacja miejska najczyściejsza/najczystsza ;) w Polsce :) Według rankingu PSG...

Przypominamy, że komunikacja miejska w Łodzi od listopada 2020 prowadzi badania na temat skuteczności zastosowania w pojazdach MPK oczyszczaczy powietrza, mających za zadanie wychwytywać szkodliwe bakterie, wirusy i grzyby.

MPK mówi o nawet stuprocentowej skuteczności wprowadzonej technologii. Urządzenia najpierw zatrzymują czynniki szkodliwe – alergeny, sierść, kurz, grzyby, pleśnie, a następnie są one likwidowane przy pomocy ozonu.

– Jeśli urządzenie to sprawdzi się w eksploatacji zamontujemy je we wszystkich pojazdach, w których będzie to technicznie możliwe mówił w listopadzie zeszłego roku Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź.

Dodatkowo w nocy, na zajezdni, przeprowadzane jest automatyczne ozonowanie, dzięki czemu cały pojazd jest dokładnie zdezynfekowany i rano biologicznie czysty może wyruszyć na linie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.