Reklama

Reklama

"Łódzkie na plus" ma już 4 lata. Wkrótce rusza kolejna edycja [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 7 lut 2020 14:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rozpoczyna się czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. W tegorocznej edycji Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ten cel 8 milionów zł. Połowa tej kwoty powędruje do podmiotów realizujących zadania wojewódzkie, a pozostałe 4 mln zł zostaną rozdzielone między 24 powiaty. 

Reklama

Budżet obywatelski województwa łódzkiego “Łódzkie na plus” to program, który ma na celu realizowanie zadań ważnych dla społeczności lokalnych z terenu Łódzkiego. W tym roku odbędzie się już IV edycja budżetu. Wnioski można składać od 20 lutego do 12 marca.

!reklama!

O tym, jak ważnym rozwiązaniem dla mieszkańców województwa jest “Łódzkie na plus” oraz o szczegółach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego mówili podczas konferencji prasowej Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Katarzyna Moroz - Gołacka, naczelnik Wydziału Inicjatyw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego.

- Budżet Obywatelski „ŁÓDZKIE NA PLUS” to przedsięwzięcie cieszące się wśród mieszkańców naszego województwa niesłabnącym powodzeniem, co pokazała realizacja jego trzech dotychczasowych edycji. Do dyspozycji mieszkańców regionu przekazujemy kolejne 8 milionów złotych. Naszym celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to w działania samorządu województwa wpływające na rozwój regionu - powiedział Dawid Mazurkiewicz dyrektor Kancelarii Marszałka

Wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego mogą zgłaszać projekty o skali wojewódzkiej. Z kolei w przypadku zadań powiatowych mogą to robić mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt. Zestawienie zgłoszonych zadań zostanie udostępnione na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl. Kolejnym krokiem w procedurze rozpatrzenia projektów będzie poddanie ich weryfikacji formalnej i merytorycznej. O dopuszczeniu zgłoszonych zadań do głosowania autorzy zostaną poinformowani do 28 kwietnia. Ostateczna listę projektów poddanych pod głosowanie zostanie zaprezentowana do 3 czerwca.

- Nabór projektów rozpoczynamy 20 lutego. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w poniedziałek, 10 lutego. – poinformowała Katarzyna Moroz - Gołacka, naczelnik Wydziału Inicjatyw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego

Głosowanie na projekty w ramach BO „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok planowane jest od 4 do 30 czerwca, a jego wyniki poznamy do 18 września.

Harmonogram spotkań dostępny jest na stronie bo.lodzkie.pl oraz Facebooku Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

Źródło: lodzkie.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.