Reklama

Reklama

Mało żłobków w Łodzi? Zjednoczona Prawica zachęca magistrat do skorzystania z programu „Maluch+”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Mało żłobków w Łodzi? Zjednoczona Prawica zachęca magistrat do skorzystania z programu „Maluch+” - Zdjęcie główne

Mało żłobków w Łodzi? Zjednoczona Prawica zachęca magistrat do skorzystania z programu „Maluch+” (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rządowy program wsparcia żłobków może przeznaczyć na ten cel nawet 40 milionów zł. Około 19 milionów chce dołożyć Urząd Marszałkowski w Łodzi. Politycy Zjednoczonej Prawicy zachęcają miasto do skorzystania z programów, by zwiększyć liczbę miejsc w łódzkich żłobkach.

Reklama

Pieniądze z rządowej puli mają wesprzeć placówki, które chcą postawić na rozwój infrastruktury do opieki nad dziećmi do lat 3.

!reklama!

- W 2017 roku było to 4 mln złotych wydatkowanych z programu. W tym roku jest to już ponad 15 milionów. Czyli jednostki samorządu terytorialnego i prywatne podmioty coraz chętniej korzystają z tego programu – mówi Piotr Cieplucha, przewodniczący Solidarnej Polski w Łódzkiem.

- Od wielu lat na dyżurach radnego otrzymujemy informacje, że jest duży problem z tym, aby znaleźć miejsce w państwowym, miejskim żłobku – tłumaczy Radosław Marzec, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawiciele magistratu zauważają, że w obecnej sytuacji, podczas pandemii miejsc, w żłobkach i przedszkolach nie brakuje, gdyż nie wszyscy rodzice zdecydowali się posłać swoje pocieszy do placówek. Odpowiadają, że Łódź korzysta z rządowego programu.

- Miasto korzysta z dotacji z „Malucha+” zarówno na otwieranie nowych miejsc w placówkach, jak i na utrzymywanie tych dotychczas otwartych – komentuje Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Podmioty zainteresowane udziałem w programie Maluch Plus mogą składać oferty za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.   

Obecnie na terenie województwa działa 236 żłobków i klubów dziecięcych. W samej Łodzi jest ich 71 z czego 32 stanowią placówki miejskie. W tym roku zostały utworzone dwie nowe - na Olechowi i Nowosolnej.

Źródło: TVP3 Łódź, TV TOYA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy