Reklama

Reklama

Mały ZUS Plus w Łódzkiem. Czy przedsiębiorcy chętnie skorzystali z nowych preferencji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mały ZUS Plus w Łódzkiem. Czy przedsiębiorcy chętnie skorzystali z nowych preferencji?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mały ZUS Plus to preferencyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, dzięki któremu mogą oni płacić mniejsze składki na ubezpieczenie społeczne. Oszczędności z tego tytuły mogą w skali miesiąca sięgnąć nawet kilkuset złotych.  

Reklama

Do Małego ZUS Plus można było zgłaszać się od 1 lutego do 2 marca br. W tym czasie w województwie łódzkim przyjęto ponad 7 tys. zgłoszeń od przedsiębiorców. Z kolei w skali całego kraju wpłynęło 126 tys. wniosków od przedsiębiorców zgłaszających chęć skorzystania z tej ulgi.

!reklama!

Mały ZUS Plus, czyli preferencyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców wszedł w życie 1 lutego 2020 r. jako rozszerzenie dotychczasowego programu „małego ZUS”. Do tej pory bowiem przedsiębiorca mógł skorzystać z ulgowych stawek, jeśli jego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 67,5 tys. złotych. Od początku lutego 2020 roku kwota ta wzrosła do 120 tys. Zł.

Dodatkowo, w Małym ZUS-ie Plus zmienił się sposób obliczania składek. Teraz kwota ta zależy od dochodu, a nie jak wcześniej od przychodu. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne jest połowa przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku.

Zmianie nie uległ sposób obliczania minimalnej i maksymalnej podstawy wymiaru składek. Podstawa wymiaru składek nadal musi się mieścić pomiędzy 30 proc. minimalnego wynagrodzenia krajowego a 60- proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia.

W wyliczeniu nowej podstawy wymiaru składek za luty, pomoże przedsiębiorcy kalkulator Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na stronie eSkladka.pl. Od lutego zawiera on dane potrzebne do obliczeń na Małym ZUS-ie po zmianach.

Źródło: mat. prasowe ZUS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy